تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال
تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

با سلام به دوستان و خوانندگان عزیز امروز با شماهستیم با تحلیل بیت کوین.

 بیت کوین در اصلاح

پس از آنکه بیت کوین در آخرین رشد خود رکورد قیمتی خود را در عدد 64850 دلار به ثبت رساند وارد اصلاح شد و در تا محدوده 46883 دلار کاهش قیمت داد. در ادامه به تحلیل بیت کوین خواهیم پرداخت.

میانگینهای متحرک

پس از برخورد با محدوده حمایتی 46883 دلار مجددا رشد خود را شروع نمود و در لحظه نوشتن این مقاله

قیمت بیت کوین در محدوده 54200 دلار قرار گرفته است و بعضا در فضای مجازی شنیده میشود که بیت کوین حرکت افزایشی خود را شروع کرده است در صورتی که به عقیده نگارنده هنوز برای این ادعا شواهد کافی شکل نگرفته اند و برای قطعی شدن رشد بیت کوین به مشاهدات بیشتری نیاز داریم.

بر اساس حرکت میانگین های متحرک 50 و 100 روزه از زمانی که بیت کوین روند افزایشی خود را شروع کرد قیمت همواره بالای میانگین 50 روزه (خط زرد رنگ) حرکت کرده بود تا اینکه در اصلاح اخیر قیمت به زیر خط مذکور نفوذ کرد.

پس از شکست میانگین متحرک 50 روزه توسط میانگین متحرک 100 روزه حمایت شد و به سمت بالا حرکت کرد و به میانگین متحرک 50 روزه رسید اما هنوز نتوانسته است از آن عبور کنه و در این حالت میانگین متحرم 50 روزه نقش مقاومت را بازی میکند.

ایچیموکو

بابررسی اندیکاتور ایچی موکو  نیز به این نقطه میرسیم که قیمت فعلی بیت کوین به سقف ابرهای کومو رسیده است که یک ناحیه مقاومتی است.

پس تا این نقطه دو نشانه مقاومتی برای قیمت بیت کوین شناسایی شده است که به ترتیب عبارتند از میانگین های متحرک 50 روزه و ناحیه ابرهای کومو. دو مقاومت مذکور روی هم همپوشانی ایجاد کرده و ناحیه مقاومت را تقویت می کنند.

آیا حرکت اصلی شروع شده؟

با توجه به شواهد ذکر شده در بررسی میانگین های متحرک و ایچیموکو به این نتیجه می رسیم که قیمت هنوز به بالای میانگین متحرک نیز نرسیده است و در صورت رسیدن به بالای میانگین های مذکور باید بالای آن تثبیت شود تا بتوان گفت که اصلاح تمام شده است و باید منتظر روند افزایشی جدید بود.

در تایم فریم ماهانه نیز کندل های 6 ماه گذشته همگی سبز بوده است و این ماه یک کندل قرمز در حال تشکیل است که چندان نشانه خوبی نمی باشد.

تحلیل روزانه بیت کوین
تحلیل روزانه بیت کوین

بررسی دامیننس تتر

دامیننس تتر میزان حجم تتر (به عنوان یک استیبل کوین) نسبت کل بازار کریپتو می باشد.زمانی که دامیننس تتر به سمت بالا حرکت کند و افزایشی باشد نشانه ریزش بازار است و زمانی که این دامیننس روند کاهشی داشته باشد نشانه نشانه رشد بازار شامل بیت کوین و آلت کوینها است.

با نگاهی به نمودار دامیننس تتر میتوانیم ببینیم که احتمال شکل گیری یک روند افزایشی وجود دارد.

همانطور که در شکل میبینیم شاخص این دامیننس از اکتبر گذشته روند نزولی خود را شروع کرده است و در زمانی که بازار کریپتو ها افزایشی بوده است شاخص دامیننس تتر کاهشی بوده است و یک روند کاهشی ترتیب داده است که در آن همواره در زیر میانگین های متحرک تثبیت نموده است.

در بررسی ادامه روند دامیننس تتر می بینیم که شدت روند کاهشی رو به افول گذاشته است و نشانه های آغاز روند افزایشی مشهود است.

از جمله این نشانه ها میتوان به تثبیت شاخص دامیننس تتر بالای میانگین متحرک 50 و 100 روزه اشاره نمود.

لطفا در نظر داشته باشید که این تنها یک نشانه اولیه است و دلیل قطعی بر شروع روند افزایشی دامیننس تتر نیست.

تحلیل روزانه بیت کوین
تحلیل روزانه بیت کوین

امیدوارم مقاله تحلیل بیت کوین برای شما جذاب بوده باشد.