تحلیل روزانه ، بیتکوین و اتریوم
تحلیل روزانه ، بیتکوین و اتریوم

تحلیل روزانه

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

در این مطلب می‌خوانید:

تحلیل روزانه ، بیتکوین و اتریوم

بیتکوین

در تحلیل روزانه با نگاهی به چارت بیتکوین در می یابیم که این ارز دیجیتال در حال استراحت می باشد.

به دنبال روند صعودی روزهای قبل و همان طور که در تحلیل های قبلی اشاره شد این رمز ارز در حال استراحت می باشد.

طبق تحلیل روزانه بیتکوین در تایم فریم ۴ ساعته یک کانال خنثی تشکیل داده است.

کف کانال مذکور محدوده ۲۲۲۳۰و سقف آن محدوده ۲۴۲۸۰ میباشد انتظار میرود در این کانال بماند.

بیتکوین
بیتکوین

اتریوم

در تحلیل روزانه این رمز ارز نیز مانند بیتکوین در حال استراحت و اصلاح است.در تحلیل های قبل به احتمال زیاد استراحت اتریوم اشاره کردم.

در شکل می بینیم که اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته یک کانال خنثی تشکیل داده.

کف کانال محدوده ۵۹۰ دلار و سقف آن محدوده ۶۷۰ میباشد.

انتظار میرود اتریوم نیز فعلا با استراحت در کانال مذکور به روند خنثی ادامه دهد.

اتریوم
اتریوم

نکته مهم:

حدود ۲.۳ میلیارد دلار قراردادهای اختیار بیت کوین روز جمعه منقضی می‌شود. با تکیه بر این حجم بالا از قراردادها، تحلیل‌گران انتظار دارند شاهد افزایش نوسانات طی هفته آینده باشیم.

قراردادهای اختیار به دارندگان این امکان را می‌دهد در موعد مقرر اقدام به خرید یا فروش بیت کوین در رقم توافق‌شده کنند؛ این قیمت، قیمت توافقی (Strike Price) نام دارد. قیمت توافقی حجم زیادی از قراردادهای اختیاری که روز جمعه منقضی می‌شوند، در بازه ۱۵,۰۰۰ دلار تا ۲۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

معمولاً سررسید قراردادهای اختیار باعث افزایش نوسانات قیمت می‌شود؛ چراکه دارندگان قراردادها معمولا به فکر تسویه آنها می‌افتند. از سوی دیگر، معامله‌گرانی که در وضعیت سود قرار دارند ممکن است ارزهای خود را بفروشند.

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که تأثیرات این قراردادها، یک الی دو روز پیش از تاریخ سررسید خود را نشان خواهد داد و باعث افزایش نوسانات بازار می‌شود.

طی سال ۲۰۲۰، بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی به‌سمت بیت کوین کشیده شده‌اند و به‌عقیده بسیاری این مسئله از جمله عوامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین بوده است. هفته گذشته، پلتفرم ابزارهای مشتقه دریبیت (Deribit)، قراردادهای آتی بیت کوین با قیمت توافقی ۱۰۰,۰۰۰ دلار و تاریخ سررسید سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) ارائه کرد. این قراردادها برای آن دسته از سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی است که تصور می‌کنند قیمت بیت کوین در بازارهای آتی به محدوده ۶ رقمی خواهد رسید.