قیمت بیت کوین (تحلیل تکنیکال بیت کوین)؛ ۱۳۹۹/۸/۲۰

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخاب جو بایدن، این رویداد کماکان تأثیرات خود را بر روی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین میگذارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در تلاش است تا در بالای سطوح پانزده هزار و پانصد و پانزده هزار و ششصد دلار جایی برای خود دست‌وپا کند و ازاین‌رو اگر سطح حمایتی پانزده هزار دلار بشکند، بیت کوین به‌احتمال‌زیاد می‌تواند شروع‌کننده یک اصلاح نزولی قدرتمند باشد. 

موانع پیش روی بیت کوین

در روزهای قبل شاهد یک افزایش فشار فروش از ناحیه 15850 دلار بر قیمت رمز ارز بیت کوین بودیم. بیت کوین در روزهای پیش بیش از پانصد دلار نزول پیدا کرد و حتی به زیر سطح حمایتی پانزده هزار دلار نیز رسید. پیش از اینکه بیت کوین بتواند یک افزایش جدید را استارت بزند، شاهد تشکیل یک کف قیمتی در حوالی سطح 14815 دلار بودیم. همچنین در نمودارها یک شکست را در بالای سطح پانزده هزار و صد دلار مشاهده کردیم و بیت کوین نیز در بالای سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳٫۶ درصد نزولی، در کف نوسانی ۱۴۸۱۵ به سقف ۱۵۸۵۰ دلار معامله گردید.

بااین‌وجود این‌طور به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در حوالی پانزده هزار و چهارصد و پنجاه و پانزده هزار و پانصد دلار با یک سطح مقاومتی بسیار قوی روبرو شده است.

سطح اصلاحی فیبوناچی پنجاه درصد سقوط، از ۱۵۸۵۰ به ۱۴۸۱۵ دلار نیز هم‌اکنون مثل یک مانع برای گاوها عمل خواهد کرد.

نتیجه اینکه هم‌اکنون پادشاه ارزهای دیجیتال پایین سطح ۱۵۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده صد ساعته در حال معامله است. برای اینکه رمز ارز بیت کوین موفق شود تا وارد ناحیه‌ای مثبت شود، در مرحله اول باید موفق شود تا سطح مقاومتی ۱۵۴۵۰ دلار را شکسته و پس‌ازآن در بالای سطح 15500 دلار قرار بگیرد.

چارت روزانه قیمت Bitcoin

سطح مقاومتی بعدی در حوالی پانزده هزار و ششصد دلار قرار دارد که در حقیقت این سطح مقاومتی شانس حقیقی بیت کوین برای شروع روند صعودی و قرار گرفتن در نزدیکی سطوح 15850 و شانزده هزار دلار خواهد بود. 

آیا بار دیگر شاهد اصلاح نزولی بیت کوین هستیم؟

اگر بیت کوین موفق نشود که سطح مقاومتی پانزده هزار و پانصد دلار را بشکند، درواقع خطر یک اصلاح نزولی جدید را حس خواهد کرد. این امر ازاین‌جهت است که در حال حاضر شاهد یک حمایت اولیه در نزدیکی سطح پانزده هزار و دویست دلار هستیم. همچنین هم‌اکنون بر اساس چیزی که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD قابل‌مشاهده است، ما شاهد تشکیل یک خط روند متصل گاوی با حمایتی در حوالی پانزده هزار و پنجاه دلار هستیم که اتفاقاً این خط روند برای قیمت بیت کوین بسیار هم کلیدی است. در حقیقت اگر یک شکست در سطح زیرین حمایت خط روند رخ دهد، این امکان وجود دارد تا بیت کوین بیش‌ازپیش در زیر سطح پانزده هزار دلار دچار سقوط شود.

حمایت بعدی که جزء سطوح حمایتی اصلی هم به‌حساب می‌آید در حوالی 14850 دلار قرار دارد و در زیر این حمایت، این امکان وجود دارد که قیمت بیت کوین در روزهای پیش رو به چهارده هزار و پانصد دلار هم کاهش پیدا کند. 

اندیکاتورهای تکنیکال Bitcoin

  • مکدی (MACD) ساعتی در تلاش است تا در درون ناحیه گاوی دچار افزایش شود.
  • شاخص RSI (قدرت نسبی) در حال حرکت به سمت زیر سطح چهل است.
  • سطوح حمایت اصلی: پانزده هزار و دویست دلار و درنتیجه آن پانزده هزار دلار است.
  • سطوح مقاومت اصلی: 15450، 15500 و 15600 دلار است.

منبع: newsbtc

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس