تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین (تحلیل تکنیکال)؛ ۱۳۹۹/۸/۲۴

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین توانسته تا یکی از پرقدرت‌ترین رشدهای تاریخ خود را تجربه کند و به نظر میرسد این روند ادامه دار خواهد بود.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین توانست یکی از پرقدرت‌ترین و باثبات‌ترین رشدهای تاریخ خود را تجربه کند و تعدادی از تحلیلگران انتظار دارند تا در روزهای آتی شاهد حرکات روبه رشد بیشتری از این ارز دیجیتال باشند.

ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

این رشد پرقدرت بیت کوین هیچ نشانی از ضعف در خود ندارد و به نظر می‌رسد که قصد نزول کردن هم نداشته باشد. دلیل این امر این است که خریداران بیت کوین توانسته‌اند تا بلافاصله هرگونه افت قیمت در بیت کوین را جذب کنند. یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال عنوان می‌کند که باوجوداینکه انتظار دارد تا بیت کوین در روزهای پیش رو هم کماکان روند صعودی داشته باشد، ولی ازنظر تحلیل تکنیکال، تا زمانی که بیت کوین موفق باشد که در بالای سطح ۱۱۰۰۰ دلار بماند، می‌تواند در بازار گاوی به روند خود ادامه دهد. ازاین‌رو، به نظر می‌رسد که شاهد یک سقوط کوتاه‌مدت در بیت کوین باشیم و این سقوط درواقع می‌تواند نشان از این داشته باشد که بیت کوین پیش از اینکه موفق شود که مومنتوم خود را افزایش دهد، بازگشتی مجدد را ثبت خواهد کرد.

با شکست سطح مقاومتی 16000 دلار به‌وسیله گاوها، بیت کوین کماکان در حال ادامه روند صعودی خود است.

در زمان نگارش این تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال درجایی پایین‌تر از سطح ۱۶۲۰۰ دلار در حال معامله است. باوجوداینکه چنین سطحی نشان از نوسان صعودی شدیدی از سمت کف قیمتی اخیر بیت کوین یعنی ۱۴۸۰۰ دلار دارد، ولی از سقف قیمتی خود در شبانه‌روز گذشته یعنی ۱۶۵۰۰ دلار مقداری عقب‌نشینی کرده است. روند بعدی بیت کوین کاملاً وابسته به بسته شدن کندل هفتگی خواهد بود و اگر کندل در بالای سطح ۱۶۰۰۰ دلار بسته شود، احتمالاً شاهد صعودی قابل‌توجه در بیت کوین خواهیم بود.

پس از سقوط بیت کوین به ۳۸۰۰ دلار در اسفندماه سال گذشته، تا الآن چیزی در حدود دویست روز است که روند صعودی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین ادامه داشته است و تا زمانی که این ارز دیجیتال درجایی بالاتر از سطح ۱۱۰۰۰ دلار باقی بماند، چنین روندی برای بیت کوین کاملاً به سود گاوها خواهد بود. 

قیمت بیت کوین

در روزهای پیش رو مشخص خواهد شد که آیا بیت کوین موفق می‌شود که پیش از ثبت بیشترین قیمت خود یک عقب‌نشینی را تجربه کند یا خیر.

خبرهای بنیادی (فاندامنتال) حاکی از روزهای خوب برای بیت کوین هستند.

تحلیلگران شرکت سرمایه‌گذاری JP Morgan، معتقد هستند که روند پیش روی بیت کوین صعودی خواهد بود و اذعان دارند که تعدادی از سرمایه‌گذاران در حال حاضر به بیت کوین دیدی مشابه با طلا دارند و این ارز دیجیتال محبوب را جایگزینی برای طلا در نظر گرفته‌اند.

  • بیشتر میلیاردرهایی که در بازار ارزهای دیجیتالسرمایه‌گذاریکرده‌اند، اخیراً حجم زیادی بیت کوین خریده‌اند. استنلی دراکن میلر  (Stanley Druckenmiller) ازجمله برترین مدیران دارایی در سرتاسر دنیا بشمار می‌رود و در حقیقت آخرین فردی است که در دسته افراد میلیاردر نسبت به خرید بیت کوین اقدام کرده و چندی پیش این خبر را در مصاحبه‌ای که با CNBC داشت تأیید کرد.
  • پی پل (Paypal) هم فعالیت خدماتی خود در رابطه با ارائهسرویس‌هایمربوط به ارزهای دیجیتال را به کاربران آمریکایی شروع کرده است.
  • شرکت Grayscale هم به علت سطح تقاضای بالای سازمانی که داشته است وارد فعالیت خرید بیت کوین واتریومشده است.

منبع: bitcoinist.com

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس