1227965303

قیمت بیت کوین (تحلیل تکنیکال)؛ دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۶

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

قیمت بیت کوین در حال تجربه اصلاحی نزولی از بالای سطح ۱۶۲۰۰ دلار است و پیش‌بینی می‌شود که این روند نزولی با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حال تجربه اصلاحی نزولی از بالای سطح ۱۶۲۰۰ دلار است و پیش‌بینی می‌شود که با رخ دادن شکستی کامل در زیر سطح ۱۵۸۰۰ دلار، این روند نزولی با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

احتمال سقوط شدیدتر قیمت بیت کوین وجود دارد

احتمال سقوط شدیدتر قیمت بیت کوین وجود دارد

پس از تلاش بیت کوین در رسیدن به سطحی بالاتر از ۱۶۵۰۰ دلار، قیمت بیت کوین دچار یک اصلاح نزولی شد. ارز دیجیتال بیت کوین موفق شد تا سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار را بشکند و در پایین میانگین متحرک ساده صد ساعته قرار بگیرد و به‌این‌ترتیب  به ناحیه خرسی کوتاه‌مدت ورود کند.  جدا از این پادشاه ارزهای دیجیتال حتی موفق شد تا از سد مانعی بنام سطح مقاومتی ۱۶۰۰۰ دلاری هم بگذرد ولی در ادامه این گاوها بودند که با حمایت از سطح ۱۵۸۰۰ دلاری، سد راه بیت کوین شدند.

در روزهای اخیر و درست پیش از آنکه قیمت بیت کوین شروع‌کننده یک روند روبه رشد جزئی باشد، شاهد شکل‌گیری یک کف نوسانی در حوالی ۱۵۸۰۳ بودیم. جدا از این در روزهای قبل برای بیت کوین شکستی در بالای سطوح پانزده هزار و نهصد و پانزده هزار و نهصد و پنجاه دلار نیز ثبت شد.

بیت کوین موفق شد تا حتی از سطح اصلاحی فیبو پنجاه درصد سقوط از سقف ناحیه ۱۶۱۷۲ دلار به کف نوسانی ناحیه ۱۵۸۰۳ دلار که اخیراً شاهد آن بودیم نیز فراتر برود. در حال حاضر قیمت بیت کوین در تلاش است تا بالای ناحیه شانزده هزار دلاری و میانگین متحرک ساده صد ساعته را بازیابی کند.

با مشاهده نمودار ساعتی BTC/USD، درمی‌یابیم که یک خط روند نزولی اصلی و بسیار مهم هم در حوالی سطح مقاومتی ۱۶۰۵۰ دلار در حال تشکیل شدن است و در نزدیکی سطح اصلاحی فیبو ۶۱٫۸ درصد سقوط اخیر از سقف سطح ۱۶۱۷۲ دلار به کف نوسانی سطح ۱۵۸۰۳ دلار قرار دارد.

افزایش قیمت بیت کوین در روزهای آینده

رخ دادن شکستی کامل در بالای سطح مقاومتی این خط روند در شانزده هزار و صد دلار و همچنین میانگین متحرک ساده صد ساعته، باعث خواهد شد تا راه در جهت افزایش قیمت بیت کوین در روزهای آینده هموار شود.

شکست نزولی در بیت کوین؟

اگر بیت کوین موفق به شکست مقاومت خط روند ۱۶۱۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده صد ساعته نشود، خطر رخ دادن شکستی نزولی در قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد. این در حالی است که نخستین حمایت کلیدی در سمت نزولی در حوالی سطح ۱۵۸۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار روزانه قیمت Bitcoin

از طرفی وقوع شکستی نزولی در سطح زیرین حمایت ۱۵۸۰۰ دلاری امکان وارد آوردن فشاری قوی به گاوها را افزایش می‌دهد.

اگر این اتفاق رخ دهد، به‌احتمال‌زیاد بیت کوین به سمت سطوح حمایتی ۱۵۵۰۰ یا ۱۵۲۰۰ دلار سقوط می‌کند.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال

  • میانگین متحرک هم‌گرایی و واگرایی به با سرعتی آرام در حال از دست دادم مومنتوم ناحیه گاوی هستند.
  • هم‌اکنون شاخص قدرت نسبی برای BTC/USD، در نزدیکی سطح پنجاه قرار دارد.
  • حمایت‌های اصلی: ۱۵۸۰۰ و درنتیجه آن ۱۵۵۰۰ دلار
  • مقاومت‌های اصلی: ۱۶۰۰۰، ۱۶۰۵۰ و ۱۶۲۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس