تحلیل قیمت بیت کوین؛ ۱۳۹۹/۸/۲۷

تحلیل قیمت بیت کوین؛ ۱۳۹۹/۸/۲۷

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

قیمت بیت کوین برای بار دیگر موفق شده تا به مومنتوم صعودی خود برسد و سطح مقاومتی ۱۶۵۰۰ دلاری را شکست دهد و رشدی دوباره را آغاز کند.

تا زمانی که ارز دیجیتال بیت کوین درجایی بالاتر از سطح ۱۶۲۰۰ دلار قرارگرفته باشد، این احتمال وجود دارد که بیت کوین بتواند به سطح ۱۷۰۰۰ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

امروز شاهد سیگنال‌های صعودی بیشتری در مورد قیمت بیت کوین بوده‌ایم. پس‌ازآنکه بیت کوین موفق به جای‌گیری در نزدیکی سطح ۱۵۸۰۰ دلار شد، این ارز دیجیتال توانست یک شروع جدید را رقم بزند.

ارز دیجیتال بیت کوین موفق به شکست سطوح مقاومتی ۱۶۲۰۰ و ۱۶۳۵۰ دلاری شد تا برای بار دیگر به ناحیه مثبت بازگردد. درواقع حرکت رو به رشد پادشاه ارزهای دیجیتال به شکلی بوده که قیمت آن بتواند سطح مقاومتی ۱۶۵۰۰ دلار را بشکند. 

بیت کوین توانسته به‌سوی سطح ۱۷۰۰۰ دلاری حرکت کند و در این راه سقف جدید ماهیانه‌ای را در حوالی ۱۶۸۹۷ دلار تشکیل دهد. هم‌اکنون بیت کوین درجایی پایین‌تر از سطح ۱۶۸۰۰ دلار مشغول تثبیت سود است و با روندی مطلوب درجایی بالاتر از میانگین متحرک ساده صدساعته قرارگرفته است.

با توجه به نمودار روزانه قیمت بیت کوین، شاهد یک حمایت نخستین در حوالی سطح ۱۶۶۳۰ دلار هستیم.

که این حمایت در نزدیکی سطح اصلاحی فیبو ۲۳٫۶ درصد روند اخیر بیت کوین از کف ۱۵۷۹۶ دلار به‌سوی سقف ۱۶۸۹۷ دلار قرارگرفته است. علاوه بر این، در این نمودار می‌توانیم شاهد مثلثی انقباضی با مقاومتی در حوالی سطح ۱۶۷۲۵ دلار باشیم. این مثلث حمایتی در نزدیکی سطح ۱۶۶۳۰ دلار است و در پایین‌تر از این سطح قیمت، این قابلیت را دارد تا سطح اصلاحی فیبو پنجاه درصد از روند اخیر قیمت بیت کوین از سقف ۱۵۷۹۶ دلار به‌سوی سقف ۱۶۸۹۷ دلار را امتحان کند. در ناحیه صعودی اما، رخ دادن شکستی کامل درجایی بالاتر از سطوح ۱۶۷۲۵ و ۱۶۷۵۰ دلار این قابلیت را دارد تا شروع‌کننده صعودی جدید در قیمت بیت کوین باشد.

چارت روزانه قیمت بیت کوین

مقاومت برجسته بعدی در حوالی سطح ۱۶۸۵۰ و سطح ۱۶۹۰۰ دلار قرار دارد که درجایی بالاتر از این سطوح، به‌احتمال‌زیاد گاوها قصد شکست سطح ۱۷۰۰۰ دلار را خواهند داشت.

آیا شاهد حمایت از ریزش‌ها خواهیم بود؟

اگر بیت کوین موفق نشود تا از مقاومت مثلثی که همان سطح ۱۶۷۵۰ دلار است بگذرد، شاهد یک اصلاح نزولی کوتاه‌مدت خواهیم بود. ازاین‌رو وقوع شکستی کامل در پایین حمایت مثلثی این قابلیت را دارد تا قیمت بیت کوین را به‌سوی ناحیه حمایتی ۱۶۵۰۰ دلار جهت دهد. ضمناً حمایت برجسته بعدی در نزدیکی سطح ۱۶۳۵۰ دلار قرارگرفته و هر سقوطی دیگر این امکان را به وجود می‌آورد که قیمت بیت کوین را به‌سوی سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده صدساعته سوق بدهد.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال بیت کوین

  • در حال حاضر شاهد حرکت میانگین متحرک هم‌گرایی واگرایی MACD با سرعتی آرام و در منطقه خرسی هستیم.
  • هم‌اکنون شاهد یک اصلاح نزولی برای شاخص قدرت نسبی ساعتی BTC/USD به‌سوی عدد شصت هستیم.
  • سطوح حمایت اصلی۱۶۵۰۰ و درنتیجه آن ۱۶۳۵۰ دلار
  • سطوح مقاومت اصلی۱۶۷۵۰، ۱۶۸۵۰ و ۱۷۰۰۰ دلار

منبع: newsbtc.com

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس