قیمت بیت کوین (تحلیل تکنیکال چهارشنبه)؛ ۱۳۹۹/۸/۲۸

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

امروز قیمت بیت کوین نشان‌دهنده سیگنال‌های صعودی در بالای سطح هفده هزار دلار است و موفق شد تا به‌سوی سطح ۱۸۵۰۰ دلار صعود کند.

امروز در بازار بیت کوین چه خبر بود؟

ارز دیجیتال بیت کوین امروز توانست به‌سوی سطح ۱۸۵۰۰ دلار صعود کند و پس‌ازاین صعود هم‌اکنون در حال تجربه یک اصلاح نزولی است.

قیمت بیت کوین این قابلیت را خواهد داشت تا در چندین نقطه اصلاح را تجربه کند.

در روزهای گذشته، بیت کوین توانست مسیری صعودی را در بالاتر از سطح مقاومتی شانزده هزار دلار طی کند و در این راه موفق شد تا از سد برخی موانع در نزدیکی سطح هفده هزار دلار گذشته تا با شیب بیشتری مسیر خود به‌سوی ناحیه مثبت را طی کند.

تحلیل قیمت امروز بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین موفق شد تا در بالاتر از سطوح هفده هزار و هجده هزار دلار قرار بگیرد و حتی تا حوالی سطح مقاومتی هجده هزار و پانصد دلار هم معامله شد و نهایتاً در بالای میانگین متحرک ساده چهارساعته قرار گرفت. پیش از شروع یک اصلاح شدید نیز شاهد تشکیل سقفی جدید برای چند ماه اخیر بیت کوین در حوالی ۱۸۴۹۳ دلار بودیم و پس‌ازاین بود که شاهد معامله بیت کوین در پایین‌تر از سطح هجده هزار دلار بودیم. درواقع امروز شاهد شکستی در زیر سطح اصلاح فیبو پنجاه درصد صعود اخیر بیت کوین از سوی کف نوسانی ۱۶۵۷۰ دلار به سمت سقف ۱۸۴۹۳ دلار بودیم.

در سمت نزولی، سطح ۱۷۲۰۰ دلار یک سطح حمایتی قوی به‌حساب می‌آید. در حقیقت این سطح در حوالی سطح اصلاحی فیبو ۶۱٫۸ درصد صعود قیمت از کف نوسانی ۱۶۵۷۹ به ۱۸۴۹۳ دلار قرار دارد. 

نمودار چهارساعته برای جفت ارز BTC/USD

اگر به نمودار دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که قیمت بیت کوین در ناحیه گاوی در بالاتر از سطح حمایتی ۱۷۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده چهارساعته در حال معامله شدن است.

در نمودار چهارساعته برای جفت ارز BTC/USD می‌توانیم شاهد حضور یک خط روند صعودی اصلی با حمایت نزدیک به ۱۶۸۰۰ دلار باشیم. پس اگر شاهد شکستی در زیرخط روند حمایتی باشیم، می‌توانیم این‌طور پیش‌بینی کنیم که قیمت بیت کوین به سقوط خود به‌سوی سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار ادامه دهد. علاوه بر این مشاهده می‌کنیم که میانگین متحرک ساده چهارساعته هم در حوالی سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار قرارگرفته است. باهم نگاهی بیندازیم به نمودار امروز قیمت بیت کوین.

اگر شاهد شکستی در زیرخط روند حمایتی باشیم، می‌توانیم این‌طور پیش‌بینی کنیم که قیمت بیت کوین به سقوط خود به‌سوی سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار ادامه دهد.

اما در سمت صعودی، سطوح ۱۷۸۰۰ و ۱۸۰۰۰ دلار به‌عنوان موانع اصلی به‌حساب می‌آیند. ازاین‌رو یک بسته شدن موفقیت‌آمیز درجایی بالاتر از سطوح ۱۷۸۰۰ و هجده هزار دلار این امکان را به وجود خواهد آورد تا قیمت به‌سوی سطح ۱۸۵۰۰ دلار بازگردد. ضمناً این نکته نیز نباید فراموش شود که هر نوع صعودی دیگر این قابلیت را خواهد داشت تا سطح نوزده هزار دلار را نیز امتحان کند.

اگر به نمودار دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که قیمت بیت کوین در ناحیه گاوی که در بالاتر از سطح حمایتی ۱۷۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده چهارساعته در حال معامله شدن است. این بدین معنی است که در کوتاه‌مدت، قیمت بیت کوین این قابلیت را خواهد داشت تا در چندین نقطه اصلاح را تجربه کند. اما از طرفی به‌احتمال‌زیاد گاوها در حوالی سطوح ۱۷۲۰۰  و ۱۷۰۰۰ دلار به فعالیت خود ادامه خواهند داد. سری بزنیم به اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال امروز قیمت بیت کوین.

اندیکاتورهای تکنیکال

  • در حال حاضر میانگین متحرک هم‌گرایی واگرایی MACD نشان دهنده نشانه‌های مثبتی در ناحیه گاوی است.
  • هم‌اکنون شاهد این هستیم که کماکان شاخص قدرت نسبی چهارساعته در بالای سطح پنجاه قرارگرفته است.
  • سطوح حمایت اصلی: هفده هزار و هفده هزار و دویست دلار
  • سطوح مقاومت اصلیهفده هزار و هشتصد،هجده هزار و هجده هزار و پانصد دلار

منبع: www.livebitcoinnews.com

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس