قیمت رمز ارز بیت کوین پس‌ازاینکه در روز چهارشنبه هفته گذشته یعنی ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹ به بیشترین میزان خود از آذرماه ۱۳۹۶ رسید و توانست تا معامله در قیمت ۱۸۴۸۸ دلار را تجربه کند، دچار یک اصلاح تکنیکال شد و پس‌ازآن در حول‌وحوش ۱۸۰۰۰ دلار معامله گردید.

قیمت رمز ارز بیت کوین (تحلیل تکنیکال)؛ شنبه، اول آذرماه ۱۳۹۹

قیمت رمز ارز بیت کوین پس‌ازاینکه در روز چهارشنبه هفته گذشته یعنی ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹ به بیشترین میزان خود از آذرماه ۱۳۹۶ رسید و توانست تا معامله در قیمت ۱۸۴۸۸ دلار را تجربه کند، دچار یک اصلاح تکنیکال شد و پس‌ازآن در حول‌وحوش ۱۸۰۰۰ دلار معامله گردید.
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.
قیمت رمز ارز بیت کوین این روزها در حال نزدیک‌تر شدن به ثبت یک رکورد جدید است و امکان دارد تا با بیشینه قیمتی جدیدی روبرو شویم.
قیمت رمز ارز بیت کوین پس‌ازاینکه در روز چهارشنبه هفته گذشته یعنی ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹ به بیشترین میزان خود از آذرماه ۱۳۹۶ رسید و توانست تا معامله در قیمت ۱۸۴۸۸ دلار را تجربه کند، دچار یک اصلاح تکنیکال شد و پس‌ازآن در حول‌وحوش ۱۸۰۰۰ دلار معامله گردید.
بیت کوین تنها چند قدم به ثبت یک رکورد جدید نزدیک است
پادشاه ارزهای دیجیتال، از ساعاتی قبل با استقبال شدیدی برای خرید مواجه گردیده و توانست تا بیشترین قیمت خود در سال‌های قبل یعنی ۱۸۸۳۸ دلار را لمس کند.
در زمان نگارش این تحلیل تکنیکال، قیمت رمز ارز بیت کوین با ۳٫۵ درصد رشد روزانه، به ۱۸۷۰۰ دلار رسیده و در این قیمت در حال ترید شدن است.

بیت کوین تنها چند قدم به ثبت یک رکورد جدید نزدیک است

در چندین نوسان اخیری که برای قیمت رمز ارز بیت کوین ثبت شد و به‌نوعی این نوسانات صعودی هم بودند، این ارز دیجیتال به بیشترین میزان خود یعنی ۱۹۸۹۱ دلار که در آذرماه سال ۱۳۹۶ ثبت‌شده بود نزدیک شد. با مشاهده نمودار روزانه قیمت بیت کوین متوجه خواهیم شد که اندیکاتور شاخص قدرت نسبی در بازه اشباع خرید در حوالی عدد ۸۵ در حال نوسان است. این در حالی است که در روزهای گذشته این اندیکاتور موفق شد تا به سطح ۸۵ برسد. در این حال قیمت بیت کوین چیزی در حدود یک هفته تمام بود که در حال نوسان بود و شاهد حرکات قیمتی مشابهی با الآن بودیم.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت رمز ارز بیت کوین

چیزی که باید انتظار آن را داشته باشیم این است که امروز و فردا است که بیت کوین بتواند بیشترین میزان قیمت خود را تجربه کرده و موفق به ثبت یک رکورد جدید شود. 

روند قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از نگاه دو تحلیلگر بازار

این روزها هیجانات شکل‌گرفته در حوالی بیت کوین کماکان ادامه دارد. توماس لی، مدیر تحقیقات شرکت Fundstrat Global Advisors  در مورد عملکردی که بیت کوین در سال جاری از خود به‌جای گذاشته است اظهار کرده که در سال ۲۰۲۰ شاهد یک افزایش علاقه خیره‌کننده نسبت به بیت کوین و همچنین سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال در سطح سازمانی بودیم. وی در ادامه اضافه می‌کند که:

من تصور می‌کنم که سال بعد می‌تواند سالی هیجان‌انگیزتر و بهتر برای بیت کوین باشد. پس اگر مردم فکر می‌کنند که نسبت به بیت کوین علاقه‌مند هستند، حتماً این موضوع را در نظر بگیرند که این امکان وجود دارد تا در سال ۲۰۲۱ بهترین‌ها برای بیت کوین به وقوع بپیوندد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

علاوه بر این ریک ریدر، مدیر بخش اطلاعات سازمان Fixed Income، در مصاحبه‌ای با Squawk Box عنوان کرده که بیت کوین آمده تا در زندگی ما بماند. ریدر همچنین اضافه کرد که:

هنوز هیچ بیت کوینی در سبد سهام شرکت خود قرار نداده ام و بر روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده ام، ولی تصور می‌کنم که بیت کوین دارای یک سازوکار بادوام است و این سازوکار تا حدی است که خواهد توانست تا حدودی جایگزینی برای طلا باشد.

منبع: FxStreet

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس