در هفته قبل اتریوم موفق شد تا از مرز ۵۰۰ دلار عبور کند.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم (تحلیل تکنیکال)؛ یکشنبه، دوم آذرماه ۱۳۹۹

در هفته قبل، دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم موفق شدند تا به ترتیب از مرزهای ۱۸۰۰۰ و ۵۰۰ دلار عبور کنند.
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم توانست تا از سطح مقاومتی ۵۲۰ دلار بگذرد و به‌طور کامل از میانگین متحرک ساده چهارساعته (۱۰۰) بالاتر قرار بگیرد.

عبور اتریوم از ۵۰۰ دلار

در هفته قبل، دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم موفق شدند تا به ترتیب از مرزهای ۱۸۰۰۰ و ۵۰۰ دلار عبور کنند.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم
قیمت ارز دیجیتال اتریوم توانست تا از سطح مقاومتی ۵۲۰ دلار بگذرد و به‌طور کامل از میانگین متحرک ساده چهارساعته (۱۰۰) بالاتر قرار بگیرد.

حرکت صعودی اتریوم به شکلی بود که در نمودار چهارساعته جفت ارز ETH/USD، درجایی بالاتر از خط روند مقاومت اصلی ۵۰۸ دلاری شاهد یک شکست در قیمت اتریوم بودیم. همچنین این جفت ارز با سرعت بیشتری نسبت به قبل به حرکت خود ادامه داد و توانست درجایی بالاتر از سطوح ۵۴۰ و ۵۵۰ دلار ترید (معامله) شود.

در مقاطعی شاهد بودیم که قیمت اتریوم باقیمتی بالاتر از قیمت خود در ماه‌های اخیر و در حوالی سطح ۵۶۲ دلار ترید شود و در روزهای اخیر هم شاهد اصلاحی کوتاه‌مدت در قیمت این ارز دیجیتال بودیم. اتریوم در پایین‌تر از سطح ۵۵۰ دلار معامله گردید و موفق شد تا سطح اصلاح فیبوناچی ۲۳٫۶٪ حرکت صعودی اخیر کف نوسانی ۵۰۳ دلار به ۵۶۲ دلار را بشکند.

در روند نزولی اتریوم شاهد این هستیم که نخستین حمایت اصلی در حوالی سطوح ۵۳۰ و ۵۳۲ دلار قرارگرفته است. درواقع این حمایت در نزدیکی سطح اصلاح فیبوناچی ۵۰٪ حرکت صعودی ۵۰۳ دلار به ۵۶۲ دلار قرار دارد. 

نمودار روزانه اتریوم
نمودار چهارساعته جفت ارز ETH/USD

کدام منطقه مانع گاوها شده است؟

اما از طرف دیگر در روند صعودی، ناحیه ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار توانسته تا به مانع اصلی گاوها تبدیل شود و در صورت بروز شکست قیمت بیشتر از سطح مقاومت ۵۶۰ دلاری، به‌احتمال‌زیاد شاهد شروع یک روند صعودی دیگر برای اتریوم خواهیم بود. در این صورت، به‌احتمال‌زیاد قیمت اتریوم تا سطوح ۵۸۰ و ۵۸۵ دلار هم رشد خواهد داشت.

قیمت اتریوم

اگر اتریوم موفق به ادامه روند صعودی خود درجایی بالاتر از سطح ۵۶۰ دلار نشود، به‌احتمال‌زیاد شاهد یک اصلاح نزولی قیمت در این ارز دیجیتال خواهیم بود و در این صورت نخستین ناحیه حمایت اصلی در حوالی سطوح ۵۳۰ و ۵۳۲ دلار خواهد بود.

از طرفی با کاهش بیشتر قیمت اتریوم به نسبت الآن، قیمت این ارز دیجیتال این قابلیت را دارد تا به‌سوی ناحیه حمایتی ۵۱۰ دلار هم حرکت کند، چراکه با مشاهده نمودار بالا متوجه شکل‌گیری یک خط روند صعودی اصلی با سطح حمایتی در حوالی ۴۹۵ دلار خواهیم شد که در این سطح حمایتی گاوها به‌احتمال‌زیاد موضع بسیار قدرتمندی را اتخاذ می‌کنند.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم

  • MACD چهارساعته: اندیکاتور MACD برای جفت ارز ETH/USD به‌آرامی در حال از دست دادن سرعت حرکت خود در ناحیه صعودی است.
  • RSI چهارساعته: اندیکاتور RSI  برای جفت ارز ETH/USD در حال اصلاح شدن در نقطه‌ای پائین تر از سطح ۸۰ است.
  • حمایت اصلی: پانصد و سی دلار
  • مقاومت اصلی: پانصد و شصت دلار

منبع: newsbtc

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس