تحلیل تکنیکال اتریوم، سه‌شنبه، ۱۳۹۹/۹/۴

قیمت ارز دیجیتال اتریوم (تحلیل تکنیکال)؛ سه‌شنبه، ۱۳۹۹/۹/۴

اتریوم در حال حاضر ۶۲۱ دلار قیمت دارد که این رقم بیشترین قیمت اتریوم در ماه‌های اخیر به‌حساب می‌آید. 
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

ارز دیجیتال اتریوم موفق شد تا روند صعودی اخیر خود را ادامه داده و از سطح مقاومتی ۵۸۰ دلاری نیز عبور کند و کماکان به رشد خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم

رشد اخیر ارز دیجیتال اتریوم در شرایطی رخ داده که ارز دیجیتال ریپل کماکان در حال تجربه رشدی بیش از پنجاه‌درصد است.

رشد اخیر ارز دیجیتال اتریوم
ارز دیجیتال اتریوم موفق شد تا روند صعودی اخیر خود را ادامه دهد و از سطح مقاومتی ۵۸۰ دلاری روبروی خود نیز عبور کند.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم توانست از سطح مقاومتی ۶۰۰ دلاری هم فراتر برود و به‌طور کامل در بالای میانگین متحرک ساده صدساعته جای بگیرد. این ارز دیجیتال محبوب در حال حاضر ۶۲۱ دلار قیمت دارد که این رقم بیشترین قیمت اتریوم در ماه‌های اخیر به‌حساب می‌آید و به نظر می‌رسد که همچنان هم ادامه خواهد داشت.

جدا از این، در روند نزولی اتریوم، نخستین سطح حمایتی در حوالی ۶۱۲ دلار و سطح اصلاحی فیبو ۲۳٫۶٪ روند صعودی اخیر از مینیموم ۵۸۲ دلار به ماکزیموم ۶۲۱ دلار قرارگرفته است.

چیزی که از ظاهر قضیه متوجه می‌شویم این است که حمایت اصلی اتریوم در حوالی سطوح ۶۰۰، ۶۰۲ و ۶۰۵ دلار در حال تشکیل شدن است. 

حمایت اصلی اتریوم
اتریوم در حال حاضر ۶۲۱ دلار قیمت دارد

نمودار ساعتی قیمت اتریوم

جدا از موارد بالا در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD شاهد تشکیل یک کانال صعودی مهم با حمایتی در حوالی ۶۰۲ دلار  هستیم. حمایت این کانال در حوالی سطح اصلاحی فیبو ۵۰٪ روند صعودی اخیر مینیموم ۵۸۲ دلار به ماکزیموم ۶۲۱ دلار قرارگرفته است.

نمودار قیمتی ارز دیجیتال اتریوم
نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD

اما در روند صعودی، قیمت اتریوم در نزدیکی سطوح ۶۲۰ دلار و ۶۲۵ دلار با یک سری موانع روبرو شده است. ازاین‌رو پیش‌بینی می‌شود که رخ دادن یک شکست قیمتی درجایی بالاتر از سطح مقاومتی ۶۲۵ دلار، این قابلیت را خواهد داشت تا راه را برای رشد شدید قیمت اتریوم فراهم کند. اگر این اتفاق رخ دهد، مقاومت کلیدی بعدی در حوالی سطوح ۶۴۵ دلار و ۶۵۰ دلار خواهد بود و هر نوع صعودی بیشتر از این سطوح این قابلیت را خواهد داشت تا در بازه‌های زمانی کوتاه، اتریوم را به‌سوی سطوح ۶۷۵ و ۶۸۰ دلار هدایت کند.

رشد قیمت ارز دیجیتال اتریوم
رخ دادن یک شکست قیمتی درجایی بالاتر از سطح مقاومتی ۶۲۵ دلار، این قابلیت را خواهد داشت تا راه را برای رشد شدید قیمت اتریوم فراهم کند.

بااین‌حال اگر اتریوم موفق به شکست سطح مقاومتی ۶۲۵ دلار نشود، پیش‌بینی می‌شود که یک اصلاح جزئی در قیمت اتریوم را شاهد باشیم، چراکه نخستین حمایت کلیدی در پایین سطوح ۶۰۲ و ۶۰۰ دلار و در حوالی سطح ۵۹۲ دلار قرار دارد. از طرفی رخ دادن شکستی نزولی در پایین‌تر از سطح حمایتی ۵۹۲ دلار، این امکان را به وجود خواهد آورد تا شاهد یک سقوط قیمت قابل‌توجه برای اتریوم باشیم. در این صورت، این امکان به وجود خواهد آمد تا قیمت اتریوم به‌سوی سطح حمایتی ۵۵۰ دلار یا میانگین متحرک صدساعته کاهش پیدا کند.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم

  • اندیکاتور MACD چهارساعته: این اندیکاتور برای جفت ارز ETH/USD به‌آرامی در حال از دست دادن مومنتوم خود در ناحیه صعودی است.
  • اندیکاتور RSI چهارساعته: این اندیکاتور برای جفت ارز ETH/USD در حال اصلاح شدن از سطح ۷۰ است.
  • حمایت اصلی: در ۶۰۰ دلار قرار دارد.
  • مقاومت اصلی: در ۶۲۵ دلار قرار دارد.

منبع: newsbtc

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس