تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه، ۱۳۹۹/۹/۵

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه، ۱۳۹۹/۹/۵

هم‌اکنون بیت کوین در حال تجربه یک اصلاح است، ولی مقاومت پیشین بیت کوین در حوالی سطح ۱۸۸۰۰ دلار می‌تواند برای قیمت فعلی این ارز دیجیتال یک حمایت قدرتمند به‌حساب بیاید.
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

امروز در تحلیل تکنیکال بیت کوین میبینیم که قیمت این ارز دیجیتال شکستی رو به بالا را تجربه کرد و در حوالی سطح ۱۹۵۰۰ دلار معامله شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

هم‌اکنون بیت کوین در حال تجربه یک اصلاح است، ولی مقاومت پیشین بیت کوین در حوالی سطح ۱۸۸۰۰ دلار می‌تواند برای قیمت فعلی این ارز دیجیتال یک حمایت قدرتمند به‌حساب بیاید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
امروز قیمت بیت کوین با تجربه شکستی رو به بالا در حوالی سطح ۱۹۵۰۰ دلار معامله شد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حوالی یک حمایت مهم

نهایتاً قیمت ارز دیجیتال بیت کوین پس از چند روز موفق به شکست سطوح مقاومتی ۱۸۷۰۰ و ۱۸۸۰۰ دلاری شد و در بالاتر از سطوح ۱۹۰۰۰ و ۱۹۲۰۰ دلار قرار گرفت.

قبل از شروع یک اصلاح نزولی در قیمت بیت کوین، شاهد تشکیل یک سقف جدید سالانه در حوالی سطح ۱۹۴۵۰ دلار بودیم. 

همچنین شاهد رخ دادن شکستی در پایین‌تر از سطوح ۱۹۲۰۰ و ۱۹۳۰۰ دلار بودیم و پس‌ازآن قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پایین‌تر از سطح اصلاح فیبو ۲۳٫۶ درصد روند صعودی از مینیموم نوسانی ۱۸۰۸۳ دلار به ماکزیموم نوسانی ۱۹۴۵۰ دلار معامله گردید.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی اصلی ۱۸۸۰۰ دلاری است.

نمودار قیمتی بیت کوین

با مشاهده نمودار ساعتی BTC/USD  متوجه تشکیل یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی در حوالی ۱۸۸۰۰ دلار می‌شویم. درواقع خط روند به سطح اصلاحی فیبو ۵۰% حرکت صعودی از مینیموم نوسانی ۱۸۰۸۳ دلار به ماکزیموم نوسانی ۱۹۴۵۰ دلار نزدیک است.

نمودار قیمتی بیت کوین
نمودار ساعتی BTC/USD

حمایت بعدی نیز در حوالی سطح ۱۸۶۵۰ دلار یا میانگین متحرک صدساعته قرارگرفته است و این‌طور پیش‌بینی می‌شود که در صورت بروز هرگونه سقوط در قیمت بیت کوین، می‌توانیم شاهد رخ دادن یک اصلاح نزولی به پایین سطح حمایتی ۱۸۵۰۰ دلار باشیم. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین این قابلیت را خواهد داشت تا حتی در بازه زمانی کوتاه‌مدت نیز محدوده حمایتی ۱۸۰۰۰ دلار را لمس کند.

آیا شاهد یک صعود دیگر در قیمت بیت کوین خواهیم بود؟

اگر بیت کوین موفق شود تا درجایی بالاتر از سطح حمایتی ۱۸۸۰۰ دلار و میانگین متحرک صد ساعته باقی بماند، بار دیگر شاهد صعودی جدید در قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود، چراکه مقاومت اولیه در حوالی سطح ۱۹۲۰۰ دلار قرار دارد.

صعودی دیگر در قیمت بیت کوین
این امکان وجود دارد تا بار دیگر قیمت بیت کوین یک صعود را تجربه کند.

نخستین حمایت اصلی نیز در حوالی سطح ۱۹۴۰۰ دلار قرار دارد و اگر قیمت بیت کوین موفق شود تا درجایی بالاتر از سطح ۱۹۴۰۰ دلار بسته شود، شاهد صعودی بیشتر از قبل در بالای سقف اخیر بیت کوین خواهیم بود.

هدف اصلی برای گاوها یک سقف جدید در بالای سطوح ۱۹۸۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار است.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال بیت کوین

  • هم‌اکنون اندیکاتور MACD ساعتی با سرعتی آرام در حال از دست دادن شتاب خود در منطقه خرسی است.
  • تا به این لحظه شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حوالی سطح پنجاه قرار دارد.
  • سطوح حمایتی اصلی۱۸۶۵۰ و درنتیجه آن ۱۸۸۰۰ دلار
  • سطوح مقاومتی اصلی۱۹۲۰۰، ۱۹۴۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

منبع: newsbtc

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس