تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۵

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۵

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

امروز در تحلیل تکنیکال بیت کوین میبینیم که قیمت بیت کوین یک کاهش اصلاحی را آغاز کرده و سطح حمایتی مطلوب برای این ارز دیجیتال ۱۵۰۰۰ است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین یک کاهش اصلاحی را آغاز کرده و به نظر می‌رسد که سطح ۱۵۰۰۰ دلار می‌تواند یک سطح حمایتی مطلوب برای بیت کوین باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

امروز قیمت بیت کوین در ۱۶۵۰۰ دلار که بالاترین قیمت این ارز دیجیتال در چند ماه اخیر بود معامله شد و در حال حاضر این رمز ارز محبوب در حال اصلاح شدن است و این قابلیت را دارد تا سطح حمایتی ۱۵۲۰۰ دلار را تجربه کند. 

نکات موردتوجه در مورد تحلیل تکنیکال امروز بیت کوین

  • امروز بیت کوین در بالاتر از سطح مقاومتی ۱۶۰۰۰ دلار معامله شد و به‌طور تقریبی توانست تا ناحیه ۱۶۵۰۰ دلاری را نیز لمس کند.
  • هم‌اکنون قیمت بیت کوین در زیر ۱۶۰۰۰ دلار در حال اصلاح است، ولی کمی بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ ساده قرار دارد.
  • در نمودار ۴ ساعته جفت ارز BTC/USD شاهد یک شکست در زیرخط روند صعودی با حمایت ۱۶۰۰۰ دلاری بودیم.
  • جفت ارز BTC/USD نشان‌دهنده علائم اصلاح نزولی به نسبت سطوح حمایتی ۱۵۲۰۰ و ۱۵۰۰۰ دلاری است.

رسیدن به یک قله کوتاه‌مدت

در هفته قبل، پادشاه ارزهای دیجیتال شروع‌کننده حرکتی رو به بالا از سطوح مقاومتی ۱۵۵۰۰ و ۱۵۸۰۰ دلاری بود و این حرکت به حدی بود که حتی جفت ارز BTC/USD به بالای سطح ۱۶۰۰۰ دلار نیز رسید و به‌طور کامل بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ ساده جای گرفت.

امروز ولی بیت کوین در نزدیکی سطح ۱۶۵۰۰ دلار معامله شد و پیش از شروع به اصلاح روند نزولی، توانست تا بالاترین قیمت خود در چند ماه اخیر که ۱۶۴۹۳ دلار بود را تجربه کند. همچنین امروز شاهد یک شکست در زیر سطح حمایتی ۱۶۲۰۰ دلار نیز بودیم.

علاوه بر این قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به پایین سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی از کف ۱۵۴۴۲ دلار به سمت سقف ۱۶۴۹۳ دلار کاهش پیدا کرد. همچنین، در چارت ۴ ساعته جفت ارز  BTC/USD نیز شاهد یک شکست در پایین خط روند صعودی با حمایت ۱۶۰۰۰ دلاری بودیم.

شاخص‌های تکنیکال در چارت دوساعته رمز ارز بیت کوین

در حال حاضر گاوها در حال محافظت از سطح حمایتی ۱۵۸۰۰ دلاری هستند و حمایت کلیدی بعدی که شاهد آن هستیم در نزدیکی سطح ۱۵۶۹۰ دلار یا سطح ۷۶.۴٪ فیبوناچی اصلاحی قرار دارد.

ازاین‌رو اگر به‌وضوح شاهد یک شکست در پایین سطح ۱۵۶۹۰ دلار باشیم، می‌توانیم این‌طور پیش‌بینی کنیم که قیمت بیت کوین این توانایی را دارد تا به‌سوی سطوح حمایتی ۱۵۲۵۰ و ۱۵۲۰۰ دلار جریان پیدا کند.

جهت جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت بیت کوین به سمت سطح ۱۴۵۰۰ دلار، قیمت این ارز دیجیتال باید بالاتر از ناحیه حمایتی ۱۵۰۰۰ دلار باقی بماند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار دو ساعته قیمت بیت کوین

شروع یک صعود جدید

در تحلیل تکنیکال امروز بیت کوین شاهد این هستیم که اگر قیمت این ارز دیجیتال درجایی بالاتر از سطوح حمایتی ۱۵۶۹۰ و ۱۵۲۰۰ دلاری باقی بماند، این احتمال وجود دارد که بازهم شاهد افزایش مجدد قیمت در بیت کوین باشیم، چراکه مقاومت اولیه در روند صعودی بیت کوین جایی در نزدیکی سطح ۱۶۲۰۰ دلار قرار دارد.

مقاومت اصلی بعدی در قیمت بیت کوین در نزدیکی سطوح ۱۶۴۵۰ و ۱۶۵۰۰ دلار قرار دارد و در صورت رخ دادن یک شکست واضح درجایی بالاتر از سطح ۱۶۵۰۰ دلار، این امکان است که راه‌های بیشتری جهت افزایش قیمت بیت کوین به سمت سطح ۱۷۰۰۰ دلار پیدا شود.

منبع: newsbtc.com

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس