رالي بيت كوين وال استريت را از خريداران طلا خالي كرد

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

با شكست قيمت بيت كوين و حركت به سمت 20000 دلار بسياري از سرمايه گذاران در وال استريت به جاي خريد طلا به سمت سرمايه گذاري در بيت كوين متمايل شدند و به نظر ميرسد كه سرمايه گذاران بسياري در اين رالي حضور جدي خواهند داشت.

اما جايي كه منشاء سرمايه گذاري براي اين رالي است قابل تامل ميباشد.سرمايه گذاراني كه قصد سرمايه گذاري در طلا را داشته اند در وال استريت سرمايه خود را از طلا به سمت بيت كويت و ساير ارزهاي ديجيتال هدايت نمودند و اين عامل باعث كاهش رون قيمت طلا در ميان مدت شده است.

تصادفي يا چرخشي؟

با وجود انتقال بخش عظيمي از سرمايه هاي صندوق هاي ETF طلا از سرمايه گذاري روي طلا به سمت ارزهاي ديجيتال و در راس آنها بيتكوين اين مطلب به ذهن متبادر ميشود كه طلا براي نسلهاي گذشته محل امني براي سرمايه گذاري بوده است اما با وجود تغيرات عميق در ساختارهاي جامعه بشري و ورود بشر به عصر ديجيتال آيا طلا همچنان بدون رقيب باقي خواهد ماند؟

پاسخ كارشناسان سرمايه­گذاري اين است كه بيت كوين توانسته است خود را به خوبي به عنوان يك دارايي امن تثبيت نمايد.

يكي ديگر از نكاتي كه در حال تثبيت ميباشد ايجاد رابطه بين شاخص دلار و قيمت بيت كوين ميباشد. بين اين دو دارايي رابطه معكوس شكل گرفته است و همانطور كه در شكل مشاهده ميشود اين نكته مويد آنست كه دنياي سرمايه گذاري به بيت كوين اطمينان دارد و به آن به چشم يك دارايي ذخيره  (Reserve Currency)  نگاه ميكند و سرمايه گذاران در بحرانهاي مالي به سمت خريد آن حركت خواهند نمود.