گزارش هفتگي

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

 

گزارش هفتگي

در اين نوشتار به بررسي بازارهاي بين المللي طي هفته گذشته و هفته آتي خواهيم پرداخت اما قبل از آن به يك نكته مهم اشاره ميكنيم و آن اشاره به نوسانات ماههاي پاياني سال است كه بسيار زياد است.،اكيدا توصيه ميكنيم كه در مديرت سرمايه خود دقت كافي را بنماييد.

  • شاخص VIX

گارد شاخص VIX به سمت صعودي شدن رفته است و در حال تغيير است و نشانه اين تغير را ميتوان در شاخص S&P 500 ديد.

  • شاخص S&P 500

اين شاخص نيز در بالاي خود الگويي دارد كه وجود آن نشانه اي است از اصلاح، اگر دقت كنيم در مي بينيم كه در بالاي آن يك كندل قرمز رنگ نزولي وجود دارد كه معادل رشد دو كندل قبلي قيمت را اصلاح نموده است و وجود اين كندل برگشتي ميتواند نشانه اي باشد از تمايل شاخص به اصلاح و دليل آن ميتواند اين باشد كه در محدوده 3650 يك ناحيه مقاومتي وجود دارد .

  • شاخص DJI

بررسي اين شاخص نيز بيانگر اينست كه از شدت رشد آن كاسته شده و در حال استراحت ميباشد و اما دليل اين موضوع كه چرا با وجود خبرهاي خوب در مورد واكسن كرونا شاخص هاي بورس در حال اصلاح ميباشند؟

در پاسخ ميتوان به اين نكته اشاره نمود كه اقتصاد دنيا درگير يسك بزرگ ديگري ميباشد و آن چيزي نيست بجز برگزيت.

برگزيت بزرگترين ريسك فعلي در اقتصاد اروپا است و عدم توافق بر سر چگونگي اجراي آن باعث شده تا اقتصاد اروپا همچنان پر ريسك باقي بماند.

در پي اين ماجرا كه باعث تضعيف يورو شده است نوعي احتياط همراه با سردرگمي در بازارهاي جهاني وجود دارد كه موجب شده است تا شاخص هاي DJI  و S&P500 نشانه هاي اصلاح را از خود بروز دهند و نيز شاخص بورس لندن در حالت خنثي حركت كند.

  • نفت

در هفته گذشته با توجه به حمله موشكي به ميادين نفتي عراق قيمت نفت  WTI از 45 به 48 دلار افزايش پيدا كرد.

البته شايان ذكر است كه با توجه به اتفاقات ناشي از پاندمي كرونا (قيمتهاي منفي ابتداي سال 2020 ) قيمت هاي فعلي براي نفت عالي به نظر مي رسند.به عقيده تحليلگران احتمال اصلاح قيمت نفت در ميان مدت وجود دارد چرا كه مومنتوم نفت رو به كاهش است.

  • طلا

طلا از هفته گذشته و ابتداي دسامبر رشد خوبي را تجريه نمود ولي پس از آنكه به محدوده 1850 رسيد دست به اصلاح زد و تقريبا تمام رشد خود در هفته گذشته را بازپس گرفت و اين مساله اين موضوع را نشان ميدهد كه احتمالا قيمت درون يك محدوده رنج در حالت Swing باقي خواهد ماند و حتي احتمال اصلاح به سمت پايين را نيز خواهد داشت.

اما طبق توافق جمعي تحليلگران طلا قيمت در آينده (بلند مدت) به شدت افزايشي خواهد بود. با نگاهي ترازنامه بانك مركزي آمريكا و بررسي ميزان پول چاپ شده در اقتصاد آمريكا به اين نتيجه ميرسيم كه فعلا طلا قيمتهاي بالاي خود را هنوز نديده است.