تحلیل روزانه بیتکوین اتریوم
تحلیل روزانه بیتکوین اتریوم

ارزش بیت کوین از 23700 دلار فراتر رفت، منتقدان می گویند فقط حباب است، تحلیلگر آنچِین می گوید قیمت 100هزار دلاری برای بیت کوین “به طرز مضحکی پایین” است.

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

ارزش بیت کوین از 23700 دلار فراتر رفت، منتقدان ادعا می کنند این چیزی نیست جز یک حباب، تحلیلگر آنچِین (Onchain) می گوید قیمت 100هزار دلاری برای بیت کوین “به طرز مضحکی پایین” است.

اقتصادی رمزارزی صعود چشم گیری را طی چند روز گذشته تجربه کرده است، چرا که ارزش کل بازار در روز پنج شنبه به رقم 640 میلیارد دلار رسید که این برای بازاری که در مجموع چیزی بالغ بر 7500 نوع دارایی دیجیتال دارد رقم هولناکی است. همزمان، بیت کوین به عنوان بزرگترین بلاک چین از نظر ارزیابی، با رشدی بالغ بر 22% در شبانه روز گذشته به 23777 دلار رسید که این بالاترین قیمتی است که تاکنون بیت کوین آن را لمس کرده است.

با توجه به روند صعودی و رشد چشم گیر تعداد زیادی از کوین ها طی سه روز گذشته می توان به این نتیجه رسید که بازارهای ارز دیجیتال در این هفته عملکرد بسیار خوبی داشتند. رقم 640 میلیارد دلار نشان می دهد در روز پنج شنبه بازار کل دارایی های رمزارزی در مجموع رشدی بالغ بر 15 درصد داشته اند. بیت کوین نیز در این بین به قیمت 23777 دلار رسید که این رقم از تاریخ ظهور بیت کوین تا کنون بی سابقه بوده است که این مهم در تاریخ 17 دسامبر اتفاق افتاد و در بیت استمپ (Bitstamp) به ثبت رسید.

این قیمت اکنون پس از ثبت بالاترین سقف مقداری کاهش داشته و در حال حاضر 23107 دلار در هر واحد مورد معامله قرار می گیرد که طی 24 ساعت گذشته بیش از 11% افزایش قیمت را نشان می دهد. ارزش بازار بیت کوین در محدوده 429 میلیارد دلار است و این در حالی است که ارزش کل اقتصاد رمزارزی 640 میلیارد دلار است.

روزنبرگ (Rosenberg) در مصاحبه ای با تام کین (Tom Keene) ضمن ابراز حیرت از قیمت بیت کوین اظهار داشت: “بیت کوین یک حباب عظیم است”. “مطلبی که ما درباره طلا می دانیم و درباره بیت کوین نمی دانیم چیزی نیست جز منحنی عرضه، ما منحنی عرضه طلا را با اطمینان می دانیم ولی از منحنی عرضه آینده بیت کوین هیچ اطلاعاتی نداریم، مردم فکر می کنند که آنها می دانند ولی در حقیقت نمی دانند”.

از طرف دیگران افرادی که طرفدار بیت کوین هستند و به بیت کوین باور دارند، معتقدند که قیمت بیت کوین صرفا در حال گرم کردن است. ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر آنچِین (Onchain) خطاب به 176 هزار دنبال کننده ای که در حساب توییتر خودش دارد گفت: سقف قیمت هدف 100هزار دلاری برای بیت کوین “به طرز مضحکی پایین” است.