استراتژیست بانک “مورگان استنلی (Morgan Stanley)”

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

استراتژیست بانک “مورگان استنلی (Morgan Stanley)”: بیت کوین برای جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی در حال پیشرفت است.

استراتژیست جهانی بانک مورگان استنلی اظهار داشت بیت کوین به سرعت در جهت جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی درحال پیشرفت است. وی به دولت ها هشدار داد: “این تصور را از ذهن خود خارج کنید که ارزهای سنتی تنها ذخایر و منابع مالی یا ابزار معاملاتی شما هستند که همواره مورد اعتماد مردم قرار دارند”.

بیت کوین در راه تبدیل شدن به واحد پول ذخیره جهانی است.

راچیر شارما (Ruchir Sharma)، رئیس استراتژی جهانی و رئیس بازارهای نوظهور و مدیر سرمایه گذاری بانک مورگان استنلی، طی مقاله ای که روز چهارشنبه در فایننشیال تایمز منتشر شد، چگونگی تبدیل و پیشرفت بیت کوین به سمت جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی را تشریح کرد.

این سرمایه گذار هندی با خاطر نشان کردن اینکه در زمان شروع همه گیری ویروس کرونا، دلار آمریکا “ارز ذخیره” جهانی بود، یادآور شد که 100 سال است که یک واحد ارزی، ارز ذخیره بوده در حالی که پیش از این به طور متوسط برای سایر ارزها این دوره حدودا 94 سال بوده است. شارما با اشاره به برخی از مدعیان کوتاه مدت مانند یورو و رنمینبی چین (China’s renminbi) عنوان کرد: “این جوابی است که می توان در پاسخ به پرسش چه مدت دیگر ممکن است طول بکشد ارائه داد، اما به عنوان تک نکته باید گفت: نبود جانشین”.

بدهی های ایالت متحده آمریکا

وی در ادامه توضیح داد که پس از چند دهه ثبات، بدهی های ایالت متحده آمریکا به سایر کشورهای جهان در سال گذشته از مرز 50 درصد تولیدی اقتصادی آن کشور فراتر رفت، و بیان داشت طبق گزارشات صندوق بین المللی پول(IMF: International Monetary Fund) “معمولا این نقطه شروعی است برای بحران های آینده”. شارما همچنین اضافه کرد که از آن زمان، با ادامه دریافت وام های سنگین و افزایش بدهی ها، آن هم در شرایط قرنطینه، بدهی ها به 67% از تولید رسیده است.

بیت کوین در چنین شرایطی است که با سرعت به سمت جایگزینی دلار به عنوان وسیله مبادلاتی در حال پیشرفت است. به نظر می رسد چاپ پول حتی با توقف این بیماری مهلک نیز ادامه خواهد یافت. اعتماد یا عدم اعتماد، به هر حال بیت کوین از طریق افزایش بی اعتمادی به گزینه های سنتی جایگاه خود را به دست خواهد آورد.

راچیر شارما، استراتژیست جهانی بانک مورگان استنلی - بین کوین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز مبادلاتی
راچیر شارما – استراتژیست جهانی بانک مورگان استنلی