نقطه سرآغاز بیت‌کوین (Bitcoin’s Inception)

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

نقطه سرآغاز بیت کوین (Bitcoin’s Inception): کتابی 340 صفحه‌ای که تمام نوشته‌های ساتوشی را به ترتیب تاریخ گردآوری می‌کند.

خالق اسرارآمیز بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو Satoshi Nakamoto، اولین بار در هالووین 2008 به عنوان یک برنامه‌نویس (یا تعدادی از برنامه‌نویسان) در فضای وب ظاهر شد. این شخص (یا اشخاص) نخستین بار در این تاریخ سند توجیهی (وایت پیپر) بیت کوین را منتشر کرد. بعد از انتشار سند توجیهی (وایت پیپر) و اجرا شدن شبکه رمزنگاری، مخترع، زمان کوتاهی را صرف آموزش پروژه به جامعه کرد. افرادی که از ناکاموتو الهام گرفته‌اند و علاقمند به تحقیق در مورد امور مهندسی هستند، می‌توانند یک نسخه فیزیکی از نوشته‌های ساتوشی را به طور کامل از کتابی با عنوان “Kicking the Hornet’s Nest” تهیه کنند.

نویسنده می‌گوید: “ساتوشی با این کار، قدرت‌های اقتصادی را مورد هدف قرارداد. بانک دارها، سیاست گذاران و دست‌اندرکاران عرضه پول از به‌ وجود آمدن بیت کوین و ارزهای رمزپایه خوشنود نیستند”.

ویراستار کتاب به تعدادی از مشخصه‌هایی که خالق بیت کوین در نوشته‌هایش نشان می دهد، اشاره می‌کند؛ مثل این حقیقت که او علاقه داشت جملاتش را به صورت یک خط در میان بنویسد. همچنین ویراستار به سایر خصایص برآمده از کارهای زمانی ناکاموتو اشاره کرده و اظهار می‌دارد که ساتوشی معلمی خوب، سخنرانی آگاه و صاحب نظر، متفکری برجسته، برنامه‌نویسی فروتن و مودب و همچنین فرد یا گروهی بود که به “حریم خصوصی” احترام می‌گذاشت.

خلاصه نوشته‌های ناکاموتو 340 صفحه است و با آخرین پیام در مارچ 2014 به پایان می‌رسد، جایی که برنامه‌نویس (یا برنامه‌نویسان) نوشته:

من دوریان ناکاموتو (Dorian Nakamoto) نیستم.

نقطه سرآغاز بیت کوین
نقطه سرآغاز بیت کوین (Bitcoin’s Inception)