رمز ارز چیست
رمز ارز چیست

رمز ارز چیست 2

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

در بخش قبل (رمز ارز چیست) با تاریخچه رمز ارزها و نحوه ورود آن ها به دنیای تجارت ارزی آشنا شدید. اکنون قصد داریم شما را با نکات حائز اهمیت در عرصه خرید و فروش رمز ارزها و رسیدن به سوددهی زیاد آشنا کنیم. در ابتدا سوالاتی در ذهن همه افراد شکل می گیرد؛ از جمله: چگونه است که برخی از شرکت‌ها به استفاده از رمز‌های دیجیتال روی می‌آورند؟ سودآوری این رمز‌ها چگونه است؟ آیا استفاده از رمز ارزها بیشتر از ارزهای واقعی برای کمپانی‌ها سودآوری به همراه خواهد داشت؟ با ما همراه باشید تا به هریک از این سوالات به تفصیل پاسخ دهیم.

سود دهی رمز ارزها

برخی از افراد سودجو در اینترنت به صورت مجازی تبلیغ می‌کنند که با استفاده از سرمایه‌گذاری در رمز ارز می‌توان یک شبه راه صد ساله را طی کرد. لازم است توجه داشته باشید که ممکن است بتوان با یک بار سرمایه‌گذاری در رمز ارز مانند اتریوم، بیت کوین، لایت کوین و غیره در یک سال به سودآوری بیش از ۳۰۰ درصد رسید، اما همچنان رمز ارزها برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت مناسب نیستند و بهتر است از آن‌ها تنها برای یک سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و با صرف پول کم به کسب سود و درآمد پرداخت، زیرا برخلاف چیزی که افراد سودجو ادعا می‌کنند برای رسیدن به سرمایه‌های زیاد در رمز ارزها باید زمان و هزینه زیادی صرف شود.

اکنون که تا حدودی اطلاعاتی در رابطه با ارزهای دیجیتال کسب کرده­ اید ممکن است تمایل پیدا کنید که چگونه می‌توان از این رمز ارزها به کسب درآمد پرداخت. بنابراین در ادامه این مطلب به مبحث مهم کسب درآمد از طریق رمز ارزها می پردازیم. ماینینگ یا ترید ارز دیجیتال یکی از روش های انجام معامله ارزی دیجیتالی محسوب می شود. در ادامه مطلب “رمز ارز چیست”،با  ما همراه باشید تا در خصوص هر یک از این روش‌های انجام معامله اطلاعات جامعی کسب کنید.

دستگاه ماینر یا ایسیس

انتخاب ماینر

دستگاه‌های متنوعی برای استخراج رمز ارزها توسط افراد مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند که به آن‌ها ماینر می‌گویند. ماینینگ به فرآیند تایید تراکنش‌های رمز ارزها و در نهایت ثبت آن‌ها در دفتر کل توزیع استخراج گفته می‌شود. همانطور که پیش از این نیز به آن اشاره شد، رمز ارز‌های دیجیتالی که جدیدا مورد استفاده قرار می­گیرند، غیر متمرکز هستند و در نتیجه امنیت بیشتری دارند. ماینرها به امنیت بیشتر معاملات دیجیتال کمک می‌کنند در واقع این ماینرها معاملات انجام شده با استفاده از رمز ارزها را تایید می‌کنند. اما برای استفاده از ماینر‌ها و انجام ماینینگ لازم است در ابتدا یک دستگاه استخراج خریداری شود. سپس یک کیف پول امن و مناسب برای ذخیره اطلاعات مربوط به معاملات مورد استفاده قرار می‌گیرد و در نهایت یک منبع بزرگ به منظور فرایند استخراج و در نهایت تایید معاملات انجام شده به کار گرفته خواهد شد. دقت کنید هنگامی که می‌خواهید ماینینگ را انجام دهید باید مطمئن شوید که این ماینینگ برای شما کسب درآمد می‌کند یا خیر. به این منظور بهتر است از یک ماشین حساب ماینینگ بیت کوین برای مثال برای استخراج بیت کوین استفاده کنید. اگر نمی‌توانید یک دستگاه ماینینگ مناسب تهیه کنید و به برق ارزان دسترسی ندارید، لازم است در خصوص اینکه استخراج بیت کوین برای شما سودآور خواهد بود یا نه قدری بیشتر تفکر کنید. زیرا ممکن است هزینه های انجام این مراحل بیش از سود حاصل از آن باشد. در نهایت در صورتی که با استفاده از ماشین حساب ماینینگ به این نتیجه رسیدید که انجام ماینینگ برای شما سودآور خواهد بود، باید از سخت افزارهای استخراج بیت کوین استفاده کنید تا ماینر مناسب خود را انتخاب کنید.

انتخاب کیف پول

پس از آنکه به درستی و با دقت ماینر خود را انتخاب کردید، باید برای ذخیره بیت کوین استخراج شده، یک کیف پول معتبر داشته باشید. کیف پول‌ها روش‌های متفاوتی برای به دست آوردن و استخراج بیت کوین اتخاذ می‌کنند، همچنین از یک سری آدرس های عمومی برای ذخیره داده های هر فرد استفاده می­کنند که دارای یک دنباله طولانی شامل اعداد و حروف هستند. توجه کنید آدرس عمومی بیت کوین در واقع رمز استفاده شما از بیت کوین‌های استخراج شده است. پس حتماً باید این آدرس را در محلی مناسب ذخیره کنید. در غیر اینصورت کلیه اطلاعات و معاملات شما بر باد خواهد رفت. منبع نهایی بزرگ ماینینگ نیز می‌تواند هزینه تراکنش‌های انجام شده برای شما را محاسبه کند و در نهایت یک سود بر اساس سهام شما در این منبع کل به شما تعلق می‌گیرد. چنانچه وارد فعالیت ماینینگ می‌شوید، باید دقت کنید نوع تجهیزات ماینینگ شما برای کنترل و نظارت، به نرم‌افزار مخصوصی نیاز خواهد داشت. شما می­توانید یک لیست از نرم افزارهای استخراج بیت کوین تهیه کنید و پس از مقایسه این نرم‌افزارها با یکدیگر، نرم‌افزاری که برای شما مناسب تر است را مورد استفاده قرار دهید. اکنون که مقدمات کار انجام شد، می‌توانید ماینر را به پریز برق وصل کرده، پس از اتصال آن از طریق کابل USB به رایانه خود، شروع به ماینینگ کنید. برای شروع آدرس نام کاربری و رمز عبور را باید وارد نمایید.

در ادامه و پس از اینکه دانستیم رمز ارز چیست،لازم است بدانیم ترید ارز دیجیتال به چه صورت انجام می‌شود.

ترید ارز دیجیتال

فرض کنید قدری پول دارید و می‌خواهید در فضای کریپتوکارنسی سرمایه‌گذاری کنید. کریپتوکارنسی با ورود رمز ارزها به دنیا به یک بازار مهم ارزی تبدیل شده است. این بازار با بازار ارز‌های فیاتی تفاوت‌هایی دارد، زیرا این بازار غیر متمرکز است و یک مرجع نظارتی ندارد. اما همین امر یک ویژگی مثبت برای این بازار محسوب می‌شود. زیرا تحولات سیاسی هیچ تغییری در این بازارها ایجاد نخواهند کرد. شما با داشتن قدری پول می‌توانید معاملات خود را از یک صرافی ارز دیجیتال آغاز کنید. باید صرافی معتبری را به این منظور انتخاب کنید. منظور از صرافی معتبر این است که مرکزی که شما انتخاب کرده‌اید در کشور و محل زندگی شما به ارائه خدمات می‌پردازند یا خیر؟ متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران اعمال شده است، برخی از صرافی‌ها به ایرانیان اجازه عضویت نمی‌دهند و به آن ها خدمات ارائه نمی­کنند. بنابراین توجه کنید که کدام صرافی را برای انجام معاملات خود انتخاب می‌کنید. پس از اعتبار، شهرت و سابقه صرافی نیز یک نکته حائز اهمیت است که به این منظور بهتر است از توییتر کمک بگیرید و نظرات کاربران را در خصوص این صرافی مطالعه کنید و ببینید آیا این صرافی به تازگی هک شده است و یا اطلاعات افراد سرمایه گذار در آن به خوبی ایمنی و محافظت می‌شود. همچنین قبل از هرچیز، نرخ مبادلات صرافی را بررسی کنید، نکته حائز اهمیت آن است که صرافی امن صرافی ای است که در ابتدا از شما یک شناسه تایید هویت می‌خواهد. توجه داشته باشید ممکن است گرفتن یک شناسه تایید هویت قدری زمان بر باشد اما در عوض در این صرافی معاملات امن‌تری را تجربه خواهید کرد.

ترید رمز ارزها به چند نوع صورت می‌گیرد. در ادامه هر یک از انواع این معاملات به شما معرفی خواهد شد.

روزانه

در این روش در طول شبانه روز زمان زیادی را باید  به انجام معامله صرف کرد و از هر تغییر قیمت کوچکی برای انجام معامله استفاده می‌شود.

اسکالپینگ

در این مدل از انجام معاملات، حتی با یک تغییر کوچک قیمت، خرید و فروش صورت گرفته، یک سود جزئی شامل حال فرد می­شود. بنابراین این معاملات هدفی کوتاه مدت دارند.

سویینگ

این مدل از معامله در واقع یک نوع نوسان گیری است. بنابراین معامله‌گران سوئینگ باید بر اساس موقعیت معاملاتی بازار، زمان خرید و فروش به موقع را تخمین بزنند.

نکته حائز اهمیت این است که حرکت قیمت‌های رمز ارزها از جمله بیت کوین قابل پیش بینی آن هم به صورت دقیق نخواهد بود. معامله‌گران یک سری روش‌های ابداعی و الگوهای خاصی برای خود انتخاب می‌کنند و از آن‌ها برای پیش بینی روند تغییرات بازار استفاده می‌کنند. ممکن است این الگوها برای سود دهی در بلند مدت مفید باشد، اما مسلماً هیچ کس نمی‌تواند فقط در انجام معاملات در دنیای دیجیتال سود کسب کند بلکه سود و زیان در انجام هر معامله‌ای در کنار هم است.

سخن نهایی

با توجه به اینکه عصر، عصر دیجیتال است و مردم به سراغ انجام معاملات به صورت اینترنتی و بدون مرز می روند، لازم است با آگاهی داشتن درباره جزئیات انجام معاملات با ارز دیجیتال وارد این حوزه شد و به کسب درآمد و پیشرفت رسید. هدف از انتشار این مطلب این بود که با رمز و رازهای دنیای رمز ارزها و ارز دیجیتال و نحوه انجام معاملات و ترید کردن آشنایی پیدا کنید. توصیه می شود قبل از ورود به دنیای معاملات ارز دیجیتالی، به خوبی در این خصوص اطلاعات کسب  کنید و آگاهانه دست به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و کار کردن با رمز ارزها بپردازید تا بتوانید به سود بالایی دست پیدا کنید.

امیدواریم از مطالعه مطلب رمز ارز چیست لذت برده باشید.

ارزهای دیجیتال
رمز ارز چیست