تبدیل بیت کوین

تبدیل بیت کوین | چطور بیت کوین را به ریال تبدیل کنیم؟

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

اگر چه در ابتدا استخراج بیت کوین و به کلی ماهیت آن شبیه به یک سرگرمی به نظر می‌رسید، اما رفته رفته باور کردیم که این یک تجارت بزرگ جهانی است و به هیچ وجه نمی‌توان آن را دست کم گرفت. اکنون بیت کوین به عنوان یک پول مجازی رایج جهانی شناخته شده و حتی برخی از دولت‌ها آن را به رسمیت شناخته‌اند. شما می‌توانید به وسیله بیت کوین از این نقطه جهان با یک نقطه در دوردست‌ترین گوشه زمین، مبادله انجام داده و این ارز دیجیتال، وجه مبادلاتی‌تان باشد. اما احتمالا می‌پرسید تبدیل بیت کوین به ریال یا سایر ارزها چطور انجام می‌شود؟

با وبلاگ گرندکس بمانید تا به این سوال و حواشی مربوط به آن پاسخ دهیم.

تبدیل بیت کوین به ریال و سایر ارزها

شاید از زمانی که قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر جهش فوق العاده خود را تجربه کرد، بیشتر توجهات جهانی به آن جلب شد؛ اما از سویی دیگر مزایای معاملاتی بیت کوین بود که عطش مبادلات مالی را تا حدودی برطرف ساخت.

غیرمتمرکز بودن و عدم وابستگی به دولت‌ها در خصوص این ارز دیجیتال، باعث شد تا بسیاری تجار، صادرکنندگان و واردکنندگان و به طور کلی آن‌هایی که می‌خواستند خارج از چرخه عادی، به مبادلات خود بپردازند، بسیار به بیت کوین علاقه نشان دهند.

قابلیت پرداخت مستقیم این ارز دیجیتال که افراد را از واسطه بی‌نیاز می‌کند، یکی از پررنگ‌ترین جذابیت‌های مبادله به وسیله بیت کوین است. این ارز دیجیتال کاملا ایمن بوده و هیچ کس حتی ابداع کننده آن نیز تسلطی دیگر بر سیستم بلاک چین و داخلی این رمزارز ندارد.

تبدیل بیت کوین

اما ببینیم با استخراج بیت کوین و به دست آوردن آن، چطور از بیت کوین‌های خود نگهداری کرده و چطور آن‌ها را به فروش می‌رسانید.

کیف پول بیت کوین شما، محل نگهداری بیت کوین‌هایی است که استخراج کرده یا با تومان، ریال و دلار خریداری کرده‌اید. حال شما می‌توانید از طریق این کیف پول دیجیتال، میزان بیت کوین مورد نظر را به سایرین انتقال داده، به فروش برسانید و همین طور بیت کوین خریداری کنید. به واقع تمام مبادلات بیت کوین شما از طریق همین کیف پول دیجیتال صورت می‌گیرد.

حال اگر در شرایط مختلف قصد نقد کردن و تبدیل بیت کوین به ریال را داشته باشید، این کار به وسیله صرافی‌های آنلاین صورت می‌گیرد. حتی با توجه به گسترش کاربران شبکه بیت کوین، برخی از صرافی‌های فیزیکی و سنتی نیز این تبدیل را با نرخ روز انجام می‌دهند.

البته در صورتی که قصد خرید بیت کوین از شخص را دارید، حتما تحقیقات لازم را پیش از آن به عمل آورده و بدون شناخت و اطمینان از نفر مقابل، نسبت به خرید مستقیم اقدام نکنید. غیرمتمرکز بودن این پول مجازی و عدم وابستگی آن به سیستم نظارتی، می‌تواند زمینه کلاهبرداری‌هایی را در خصوص جا‌به‌جایی بین این ارز دیجیتال و ارزهای فیات به وجود بیاورد.

با این حساب کیف پول بیت کوین شما یک دارایی کاملا پویا به حساب می‌آید و هر زمان که مایل باشید امکان تبدیل آن به ارز دیگر (از جمله پول رایج کشور و دلار و غیره)، با توجه به قیمت بیت کوین، وجود خواهد داشت.

شما می‌توانید بیت کوین را به تومان یا ریال تبدیل کرده یا آن را به دلار، یورو یا هر ارز دیگری تبدیل سازید. در واقع بیت کوین نیز مانند یک واحد دارایی دیگر عمل کرده و قابل تعویض و تبدیل با ارز فیات یا کالا است.

تبدیل بیت کوین

آیا در انتقال بیت کوین محدودیتی وجود دارد؟

خیر. در انتقال بیت کوین محدودیتی وجود ندارد و این ارز دیجیتال متعلق به کشوری نیست که تابع قوانین آن قرار بگیرد. شما می‌توانید به وسیله این ارز دیجیتال هر اندازه که بخواهید و با هر نقطه در جهان که مایل باشید، معامله انجام دهید.

کلام آخر

این پول مجازی تحت تحریم‌ها قرار نگرفته و در هر معامله‌ای با رضایت طرفین، قابل استفاده خواهد بود. تنها دقت داشته باشید که حتما صرافی آنلاین یا وب سایت واسط تبدیل بیت کوین به ریال و دیگر ارزهای فیات را از میان صرافی‌ها و وب سایت‌های واسط، معتبر انتخاب کنید تا تراکنش شما (در قالب خرید یا فروش) ایمن باشد. در صورتی که شخص حقیقی یا حقوقی طرف شما ایمن و معتبر نباشد، ممکن است با وجود انتقال بیت کوین، پولی از وی دریافت نکنید. درست به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما درگاه و صرافی آنلاین ارز دیجیتال امن را برای مبادلات خود، انتخاب کنید.

سمیرا نقیبی | نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس