Neo digital currency
ارز دیجیتال نئو

ارز دیجیتال نئو؛ صفر تا صد آن را بیاموزیم

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

 شما چقدر درباره ارز دیجیتال نئو اطلاع دارید؟ اصلا میدانید نئو چیست؟ چقدر علاقمندید در مورد آن بدانید؟ اگر برایتان جالب است یا اینکه به دنبال ارز دیجیتال هستید پس با گرندکس همراه باشید. نئو یا انت شیرز که در سال های قبل به آن معروف بوده است، امروزه با نام اتریوم چینی شناخته می شود. در این فناوری ویژگی های جذاب و ناشناخته ای وجود دارد که دانستن آنها برایتان جالب است. اول بیایید ببینیم اصلا ارز دیجیتال چینی چه زمانی متولد شد؟

سفر در تاریخچه ارز دیجیتال نئو

تاریخچه ارز دیجیتال نئو
تاریخچه ارز دیجیتال نئو

 

تحقیقات درباره این ارز دیجیتالی از سال 2014 رقم خورد. همان طور که بیان کردیم نئو ابتدا به نام انت شیرز معرفی شد که در طی دو جمع سپاری سرمایه مورد نیاز خود را جذب کرد. اولین جمع سپاری در اکتبر 2015 برگزار گردید که ده روز طول کشید و در پایان 17.5 میلیون توکن نئو به ارزش 550000 دلار فروخته شد و دومین جمع سپاری 22.2 میلیون توکن نئو به ارزش 4.5 میلیون دلار به فروش رفت.

بیایید سری به وب سایت رسمی خود ارز بزنیم. در وب سایت های رسمی ارز دیجیتال، نئو را اینگونه معرفی می کنند؛ پروژه بلاک چینی است که به وسیله یک بنیاد غیر انتفاعی گسترش یافت. نئو با کمک شرکت on china توسعه یافت که این شرکت در شانگهای چین واقع شده است.

هدف پروژه ارز دیجیتال نئو، اقتصاد هوشمند بود که با استفاده از فناوری بلاک چین و هویت دیجیتال، جهت دیجیتال سازی دارایی ها و مدیریت خودکار دارایی به وسیله قرارداد های هوشمند تحقق پیدا می کرد. اگر بخواهیم قابل فهم تر برایتان توضیح دهیم تصور کنید از بالا به تکنولوژی نئو نگاه می کنید. در این حال ارز دیجیتال را تنها در یک قسمت کوچکی از آن می بینید؛ نئو بسیار فراتر از یک ارز دیجیتال است.

در ابتدای مقاله گفتیم که امروزه نئو به نام اتریوم چینی معروف است. اما دلیل این اسم چیست؟ نئو مانند اتریوم بستری برای قرارداد های هوشمند کمپانی و اشخاص فراهم می کند. البته نئو زیاد به این شباهت راضی نبوده و برای متمایز شدن از اتریوم کارهایی را انجام داده است.

هویت دیجیتال و بلاک چین نئو

بنابر تعریف ویکی پدیا هویت دیجیتال، اطلاعاتی از یک فرد به حساب می آید که بر روی کامپیوترهای یک نهاد ذخیره هستند و این فرد می تواند حقیقی باشد یا حقوقی.

در پروژه نئو، از استاندارد هویت سنجی X.509 استفاده می شود که یک سیستم صدور گواهی دیجیتال معتبر است. تایید هویت در نئو از روش های مختلفی صورت می گیرد مانند: اثر انگشت، صدا، پیامک، استفاده از ویژگی های شناسایی چهره و روش های چند مرحله ای دیگر.

دارایی های دیجیتالی و بلاک چین نئو

Neo Digital Currency Asset
دارائی ارز دیجیتال نئو

دارایی دیجیتالی که در دنیای مدرن امروز بسیار پر زرق و برق به نظر می رسد، چیزی است که در فرمت باینری و با حق استفاده وجود دارد. در دارایی های دیجیتال، مساله مالکیت حقیقی بسیار مهم است که با به وجود آمدن بلاک چین این مهم تحقق یافت. با استفاده از فناوری بلاک چین، شما می توانید دارایی های دیجیتال امن، غیر متمرکز و بدون دخالت های هیچ نهادی ایجاد کنید.

دو نوع دارایی دیجیتال در نئو وجود دارد :

 • دارایی های قراردادی
 • دارایی های جهانی یا فراگیر

اما این دو دارایی چه ویژگی هایی دارند؟ دارایی های قراردادی به نوعی از دارایی گفته می شود که تنها در قراردادهای خاص معتبر است و در سایر قراردادها نمی توانید استفاده کنید. مثلا ارز دیجیتال Bancor از توکن های موجود در قراردادهای هوشمند اتریوم هست؛ اما شما نمی توانید درBancor از توکن های گلم استفاده کنید. دارایی های جهانی همان طور که از اسمش پیداست توسط کل سیستم به رسمیت شناخته خواهند شد و به وسیله تمام قراردادهای هوشمند و مشتریان شناسایی می شوند.

اقتصاد هوشمند در قلب ارز دیجیتال نئو

نئو هدفی بسیار بزرگ را در نظر گرفته است و آن ایجاد یک اقتصاد هوشمند در سراسر جهان است که تمام مسائل اقتصاد جهان را تحت پوشش خود قرار دهد. سه بخش اصلی اقتصاد هوشمند شامل موارد زیر می باشد:

 • هویت دیجیتال
 • دارایی های هوشمند
 • قرارداد هوشمند

برای آشنایی بیشتر با نئو لازم است توضیحاتی را درباره موارد بالا بیان کنیم.

قرارداد هوشمند ارز دیجیتال نئو

Neo Currency Smart Contract
قرارداد هوشمند ارز نئو

هیجان انگیزترین بخش در اقتصاد هوشمند، قرارداد هوشمند است. این مورد، آینده ای است که به دنبال آن هستیم. برای پی بردن به قرارداد هوشمند، تصور کنید که در یک میهمانی هستید و برای رفتن به منزل قصد دارید تاکسی بگیرید. برای این کار از نرم افزار داخل گوشی خود یک تاکسی بدون راننده رزرو می کنید؛ چند دقیقه بعد تاکسی، شما را دم در منزلتان پیاده می کند و کرایه را نیز از کیف پول الکترونیکی شما کسر می کند. شاید این تصور بسیار تخیلی به نظر آید ولی این سناریو، آینده جهان است.

قرارداد هوشمند در واقع همان قراردادهای سنتی است که در کامپیوتر منعقد می گردد. مثلا تصور کنید شخصی خانه ای را اجاره کرده است. حال اگر چند ماه این فرد اجاره را پرداخت نکند، صاحب خانه با او برخورد می کند و شاید اجاره نامه را فسخ کند. قراردادهای هوشمند هم دقیقا همین گونه عمل می کنند. کدهای کامپیوتری نوعی قرارداد به حساب می آیند. مثلا وقتی از اینترنت یک فایل می خرید، برای این کار کدهایی تعریف شده است که اگر شما مبلغ را پرداخت کنید بتوانید فایل را دانلود کنید. بنابراین، بیایید یکبار به طور خلاصه قرارداد هوشمند را تعریف کنیم. قرار داد هوشمند کدهای برنامه نویسی پیاده شده بر روی بلاک چین است تا در هنگام بروز مشکل، دستورات خاصی را اجرا کند. با ما همرا باشید تا درباره قراردادهای هوشمند بیشتر بخوانید.

چگونگی کار قراردادهای هوشمند

شاید تا الان برایتان سوال پیش آمده باشد که فرایندهای هوشمند سازی ای که ما با آن سر و کار داریم چه فرقی با قراردادهای هوشمند دارد؟ یک تفاوت عمده دارد و آن غیر متمرکز بودن و عدم بازگشت قرارداد های هوشمند است. به طور مثال تراکنش های بانکی به طور هوشمند انجام می شود؛ اما بانک مرکزی این قدرت را دارد که جلوی یک تراکنش را بگیرد.

هر چیزی که در بلاک چین ثبت می شود باید غیر قابل تغییر باشد و در بین نودهای مختلف توزیع یابد.

ویژگی قردادهای هوشمند

 • قطعی بودن

 • داشتن نقطه پایان برای یک فرآیند

 • ایزوله بودن

همه در بلاک چین می توانند یک قرارداد داشته باشند و آپلود کنند؛ ولی این قرارداد ممکن است به صورت عمدی یا غیر عمدی دارای اشکالاتی شود. قرادادهای اتریوم و نئو از یک سیستمی به نام ماشین مجازی استفاده می کنند. بگذارید کمی درباره ماشین مجازی توضیح دهیم. ماشین مجازی (VM)، یک سیستم کاملا تورینگ است که بر روی شبکه اتریوم انجام می شود. با استفاده از از ماشین های مجازی، ساخت بلاک چین راحت تر بوده و دیگر برای هر برنامه نیاز به ساخت بلاک چین ندارید؛ بلکه می توانید یک بلاک چین را برای چندین برنامه استفاده کنید. همچنین توجه کنید اگر قرارداد ایزوله نباشد، ممکن است کل سیستم را مختل کند؛ بنابراین قبل از اجرای قرارداد، آن را بررسی کنید.

مفهوم دیگری نیز به نام داکر وجود دارد که مانند ماشین مجازی عمل می کند. در حال حاضر برنامه نویسان با استفاده از داکر می توانند به زبان های Java و python قراردادهای هوشمند خود را توسعه دهند.

همه توکن های نئو از قبل تولید می شوند و بر اساس قواعدی بین اعضای جامعه نئو توزیع می شود.

انواع توکن شبکه نئو

 • توکن GAS :

این توکن بیشتر به عنوان آنت کوین شناخته می شود.

 • توکن نئو :

این توکن بیشتر به عنوان آنت شیرز شناخته می شود.

تعداد توکن های NEO و GAS هر کدام به طور جداگانه صد میلیون واحد است که از این تعداد، 50 میلیون نئو پیش فروش می شود و 50 میلیون باقی مانده به مرور زمان در شبکه توزیع می گردد. حداقل میزان توکن NEO واحد یک است. بنا بر گفته های وب سایت، مکانیزم توزیع نئو به صورت زیر است.

ده میلیون توکن برای تشویق توسعه دهندگان در اکوسیستم و ده میلیون توکن برای تشویق اعضای شورای نئو مورد استفاده قرار می گیرد. پانزده میلیون توکن برای سرمایه گذاری در پروژه بلاک چین در نظر گرفته می شود؛ این توکن ها مخصوص اعضای شورای نئو است. پانزده درصد از نئوها نیز برای شرایط ضروری ذخیره می شوند و در آخر میزان استفاده سالانه نئو نباید بیشتر از پانزده میلیون نئو باشد.

توکن های GAS

میزان اولیه توکن های GAS صفر است و با به وجود آمدن هر بلاک جدید، GAS نیز ایجاد می شود. بنابر گفته وب سایت نئو، در طول بیست و دو سال تمام GAS ها توزیع می شوند. فاصله زمانی بین هر دو بلاک نیز پانزده تا بیست ثانیه است و دو میلیون بلاک در طی یک سال به وجود می آید.

ویژگی های شبکه ارز دیجیتال نئو

Neo Digital Currency Network
شبکه ارز دیجیتال نئو

شبکه نئو دارای ویژگی های زیادی است که موارد زیر را به اختصار بیان می کنیم.

نئو اف اس:

اگر در ذخیره فایل های پرحجم مشکل دارید، پس نئو اف اس می تواند کمک زیادی به شما بکند. شما می توانید با استفاده از نئو اف اس، اطلاعات زیاد را تقسیم کنید و بعد بین شبکه ها توزیع نمایید. با استفاده از این ویژگی، هزینه شما تا حد قابل توجهی کاهش می یابد و در هنگام استفاده مطمئن هستید دیتاهایتان محرمانه است و کسی دیگر بدون اجازه از آن استفاده نمی کند.

نئو ایکس:

نئو ایکس قابلیتی است که بلاک ها و زنجیرهای جایگزین، جهت تامین مالی به کار می روند و می توان کمبود بودجه را با این روش برطرف کرد.

نئو کیو:

تا به حال شنیده اید اطلاعات مهم را هک کرده اند؟ با استفاده از کامپیوترهای بزرگ از نوع کوانتوم، این امکان وجود دارد که بعضی از فایل های رمز گذاری شده را هک کرد و اصل آن را به دست آورد. این مساله بسیار مهم است و نئو برای رفع این مشکل برنامه های خاصی دارد که با استفاده از پروتکل های کوانتومی خود اجازه نمی دهد دستگاه های مجهز به کیوبیت، رمز نگاری ها را هک کنند و به دیتاهای شرکت ها و افراد دست پیدا کنند.

تفاوت های نئو با اتریوم

یکی از این تقاوت ها این است که نئو تنها به میزبانی قراردادهای هوشمند بسنده نکرده است و به سمت فناوری های دیگر مانند اقتصاد هوشمند نیز که با کمک مقام های چینی در حال به روز رسانی و بهبود است، تمایل دارد.

اگر بخواهیم امنیت نئو و اتریوم را مقایسه کنیم، باید بگوییم هر چند اتریوم امنیت بالایی دارد ولی نئو یک پله بالاتر است. اتریوم از پروتکل POF (اثبات کار) بهره می برد که معاملات به کمک استخراج کنندگان تایید می شود؛ در حالی که نئو تایید معاملات را با بهره گیری از نمایندگان انجام می دهد که روشی امن تر است.

اتریوم از زبان برنامه نویسی solidity استفاده می کند که زیاد مورد توجه کاربران نیست؛ ولی نئو به شما این امکان را می دهد که با زبان های مختلفی مانند جاوا کد بنویسید و در نهایت این امر موجب محبوبیت بلاک چین نئو در بین کابران شده است.

نکاتی درباره استخراج ارز دیجیتال نئو

Extract Neo digital currency
استخراج ارز دیجیتال نئو

اول باید این موضوع را در نظر داشته باشید که توکن های نئو قابل استخراج  ارز دیجیتال نیستند؛ اما با ایجاد هر بلوک جدید، نئو مقداری توکنGAS  می سازد. این امکان برایتان فراهم است که این GAS ها را در موارد مختلف به کار ببرید. به عبارت دیگر بلوک های نئو متعلق به تیم نئو است و بهره برداری نئو برای همه افراد امکان پذیر نیست. شما تنها می توانید توکن های نئو را در کیف پول دیجیتالی خود ذخیره کنید.

مراحل ساخت کیف پول NEO

جهت نصب و استفاده از کیف ارز دیجیتال نئو، به لینک https://neo.Org/client وارد شوید. وقتی وارد سایت شدید چهار مدل کیف پول دیجیتال را مشاهده می کنید که شامل وب، دسکتاب، موبایل و سخت افزاری است. شما می توانید به دلخواه یکی از موارد را انتخاب نمایید. در پایان همه این موارد را توضیح می دهیم.

با توجه به اینکه والت های سخت افزاری از امنیت بیشتری بهره مند هستند، جهت نصب والت دسکتاپ، پس دانلود فایل، آن را از حالت فشرده خارج کنید و بر روی گزینه gui.exe neo- دوبار کلیک نمایید. برای ساختن کیف پول، تب valet را کلیک کنید و در پایان گزینه Wallet database new را انتخاب کنید تا به کیف پول اختصاصی خود دست یابید. پس از نهایی شدن ساخت کیف پول، به طور خودکار برای کاربر یک آدرس ساخته می شود که برای دریافت یا فرستادن پول به کار می رود.

راه های خرید ارز دیجیتال نئو

ارز دیجیتال نئو در صرافی های مختلفی داد و ستد می شود از جمله coinEgg، LBank، BitForex، بایننس، okex و Bitfinex. اما بهترین راه برای خرید ارز دیجیتالی نئو در ایران این است که ابتدا ارزهایی مانند اتریوم و بیت کوین را به ریال خریداری کنیم و در مرحله بعد بیت کوین یا اتریوم را وارد صرافی بایننس نماییم. در بایننس امکان تبادل ارز ها وجود دارد و شما می توانید بیت کوین یا اتریوم را به ارز دیجیتالی نئو تبدیل کنید. بعد از خرید می توانید نئو را در صرافی نگه دارید یا به کیف پولی خود انتقال دهید. برای یک بار هم که شده این معامله امن و سریع را تجربه کنید. در نئو معامله شما در بستر شبکه گسترده و با الگوریتم های مختلف رمز گذاری می شود.

یکی از بزرگترین چالش هایی که در سیستم مشاهده می شود رسیدن به توافق است که از آن به نام مشکل فرمانده بیزانس یاد می شود. اما به نظرتان مشکل فرمانده بیزانس چیست؟

مشکل فرمانده بیزانس

بلاک چین یک شبکه عظیم برای استخراج ارز دیجیتال است که ممکن است به هنگام رد و بدل کردن اطلاعات در آن، تداخل صورت بگیرد. برای مثال اگر کسی از کیف پول خود، 40 اتر به یک مقصد خاص بفرستد، چگونه مطمئن شود کسی در شبکه آن را کم و زیاد نمی کند. این مساله به مشکل فرمانده بیزانس معروف است.

مشکل فرمانده بیزانس توسط ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوئین رفع شد. او با اختراع الگوریتم اثبات کار یا همان استخراج برای این مشکل چاره اندیشید.

فرض کنید یک خبر مهم را بخواهیم به جایی برسانیم؛ برای اینکه مقصد مطمئن شود که این پیام از طرف ما فرستاده شده است در مرحله اول به پیام خود یک یا چند حرف اضافه می کنیم که به آن نانس می گویند. نانس ها می توانند هر چیزی باشند. در مرحله بعد از مقصد می خواهیم نانس ها را رمزگذاری و هش کند مثلا فقط نانس هایی که با پنج صفر شروع می شوند را به عنوان پیام فرستاده شده از طرف ما بپذیرد.

بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال از پروتکل اثبات کار بهره می برند؛ اما پروتکل اثبات کار این روزها بسیار پرهزینه شده و این مساله مشکل بزرگی به حساب می آید؛ تا جایی که اتریوم در تلاش است به سمت پروتکل اثبات سهام حرکت کند.

روش رفع مشکل فرمانده بیزانس

نئو برای رفع مشکل فرمانده بیزانس از یک الگوریتم استفاده می کند که به اختصار DBFT نام دارد. میخواهیم در مورد این الگوریتم بیشتر توضیح دهیم.

چگونگی کار الگوریتم اجماع DBFT

 با یک مثال توضیح می دهیم. به کلمات داخل «» دقت کنید. تصور کنید کشوری به اسم «نئو» شهروندان زیادی دارد. هر یک از شهروندان یک نماینده انتخاب می کند و وظیفه نمایندگان وضع قوانینی جهت رفاه شهروندان است. اگر نماینده ها وظایف خود را به نحو احسن انجام ندهند، شهروندان می توانند آنها را برکنار کنند. تصور کنید یکی از نماینده ها به عنوان سخنگو انتخاب شده است که تمام «خواسته های شهروندان» را بررسی کرده و «قوانینی» را وضع می کند تا موجب رفاه و خوشحالی شهروندان شود.

نماینده های دیگر هر کدام قوانین سخنگو را بررسی می کنند و در صورتی که «فاکتور خوشحالی» در این قوانین اجرا نشود مخالفت خود را اعلام می کنند. برای ادامه کار، سخنگو به 66 درصد رأی مثبت نیاز دارد؛ در غیر این صورت سخنگوی جدید انتخاب خواهد شد.

فرآیند درخواست در بلاک چین نئو

 

Blockchain Neo Digital Currency
بلاک چین ارز دیجیتال نئو

 

بیایید مثال بالا را در الگوریتم نئو پیاده کنیم. در نئو شهروندان، همان کسانی هستند که توکن های NEO را خریداری کرده اند و با عنوان نودهای معمولی یا (ordinary node) معرفی می شوند. نودهای حسابدار یا bookkeeping nodes، همان نمایندگان هستند. یک سری شرایط خاص برای تبدیل شدن به نود حسابدار لازم است که شامل اینترنت اختصاصی و 1000 واحد Gas  خواهد بود.

درخواست برای تراکنش همان «خواسته های شهروندان» است. بلاک فعلی همان «قانون» است که توسط سخنگو (speaker) نوشته می شود و به وسیله نمایندگان یا همان نودهای حسابدار مورد بررسی قرار می گیرد.

هش بلاک فعلی همان «فاکتور خوشحالی» است. به طور کلی، درخواست تراکنش به وسیله دارندگان توکن ارسال می گردد و سپس یکی از نودهای حسابدار که به عنوان سخنگو انتخاب شده است، درخواست را بررسی می کند و به عنوان بلاک ( قانون در مثال بالا ) برای دیگر نمایندگان می فرستد. نودهای حسابگر که همان سایر نمایندگان هستند، هش بلاک ( فاکتور خوشحالی و رفاه در مثال بالا ) را مورد بررسی قرار می دهند و در صورت صحیح بودن تایید می کنند. در نهایت اگر بیش تر از 66 درصد نودهای حسابگر رای مثبت بدهند، آن بلاک در بلاک چین قرار داده می شود.

حال اگر یکی از نمایندگان ( نودهای حسابگر )، سخنگوها یا شهروندان ( نودهای معمولی و دارندگان توکن ) خرابکاری کنند، وضع چگونه آرام می شود؟

در مورد اول فرض می کنیم سخنگو کارشکنی کند. در این حالت سخنگو یک پیام مخرب را به دو نماینده و یک پیام صحیح را به یک نماینده دیگر می فرستد. دو نماینده ای که پیام مخرب را دریافت کرده اند، هش دریافتی را با هَش نماینده سوم مقایسه می کنند و متوجه می شوند که هش های دریافتی تناقض دارد؛ پس بنابر قانون اکثریت، سخنگو حذف می شود.

در مورد دوم فرض می کنیم یکی از نماینده ها کارشکنی می کند. در این حالت سخنگو پیام درست را به همه نمایندگان می فرستد اما یکی از نمایندگان شروع به کارشکنی می کند و اعلام می کند که پیام همخوانی ندارد؛ ولی چون دو نماینده دیگر پیام درست را دریافت کرده اند توجهی به رای نماینده مخرب نمی کنند.

سرعت تراکنش نئو و کارمزدها

در حال حاضر در بلاک چین نئو، در هر ثانیه 1000 تراکنش انجام می شود. اگر بخواهیم اتریوم را در نظر بگیریم، 14 تراکنش در هر ثانیه انجام می دهد که نسبت به بلاک چین نئو سرعت کمی دارد؛ البته نویدهایی برای بهبود کار اتریوم داده شده است.

همان طور که قبلا هم بیان کردیم، برای پرداخت هزینه های بلاک چین نئو، توکن های GAS مورد استفاده قرار می گیرد. البته با در نظر گرفتن این موضوع که شبکه نئو مبتنی بر اثبات سهام هست، هر روز به دارایی کسانی که در کیف پول خود نئو دارند، مقداری GAS اضافه خواهد شد. در نتیجه برای انجام تراکنش های خود نیازی به پرداخت کارمزد ندارند و از GAS های تعلق گرفته کم می شود؛ البته ناگفته نمامد که مقدارکارمزدها نیز ناچیز است.

کیف پول های اصلی نئو

اکنون وقت آن است کیف پول هایی که در وب سایت اصلی نئو قرار دارد را به اختصار شرح دهیم. در این کیف پول ها نسبت به دارایی هایتان، به مرور زمان GAS دریافت می کنید.

کیف پول های دسکتاپ نئو

Neo digital currency wallets
کیف پول های ارز دیجیتال نئو
 • کیف پول Neon Wallet

این کیف پول در بین کیف پول های نئو محبوبیت بیشتری دارد. کلیدهای خصوصی به طور امن در کامپیوتر ذخیره می شود. علاوه بر این برای همگام سازی نیاز به بلاک چین ندارد. این کیف پول قابل نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس است.

 • کیف پول NEO-GUI

استفاده از این کیف پول برای توسعه دهندگان پیشنهاد می شود. جهت همگام سازی با بلاک چین نئو، بعد از نصب نرم افزار کمی صبر کنید. هسته مرکزی و کیف رسمی نئو بر روی سیستم عامل ویندور قابل نصب است.

 • کیف پول Morpheus

این کیف پول، نئو و چند ارز دیجیتالی دیگر را پشتیبانی می کند و سایت رسمی نئو نیز آن را تایید کرده است. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز و لینوکس خواهد بود.

کیف پول های موبایل نئو

 • کیف پول موبایل O3 نئو

این نرم افراز در حال حاضر، بهترین کیف پول قابل استفاده در موبایل است. با نگهداری نئو در این کیف پول شما به طور مرتب GAS دریافت می کنید.

این نرم افزار بر روی سیستم عامل های اندروید 6 و بالاتر و iOS قابل نصب است.

 • کیف پول موبایل NEO APP

این کیف پول یکی دیگر از موارد مورد تایید نئو است. NEO APP فقط بر روی سیستم عامل اندروید نسخه 5 به بالا قابل نصب خواهد بود.

در پایان باید گفت که ارز دیجیتال نئو در آینده قصد دارد ویژگی های NeoX، NeoFS و NeoQS خود را ارتقا دهد تا بتواند هر چه بیشتر در میدان ارزهای دیجیتال یکه تازی کند؛ هر چند تاکنون نیز روند صعودی داشته است.

امیدواریم که با خواندن این مطلب اطلاعات خوبی را کسب کرده باشید و برای داشتن یک کیف پول دیجیتال نئو اقدام نمایید تا شما هم دنیای ارزهای دیجیتال را تجربه کنید.

مهتاب جهاندار | نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس