تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین، دوشنبه، 1399/08/05 (تحلیل تکنیکال)

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

بر اساس تحلیل بیت کوین، این ارز دیجیتال کماکان روند صعودی خود را ادامه میدهد و به نظر میرسد که حالا حالاها قصد متوقف شدن ندارد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طبق یک روند مشخص فعلاً صعودی است. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین با قیمت ۱۳۰۷۸ دلار معامله می‌شود و به نسبت هفته قبل رشد چهارده درصدی داشته است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

با در نظر گرفتن مقاومتی که در برابر روند رو به رشد بیت کوین در چند روز قبل قرار گرفته است، کماکان نشانه‌هایی از رشد بیش‌ازحد این ارز دیجیتال وجود دارد. در شنبه و یکشنبه پیش، و قبل از اینکه گاوها در قیمت فعلی آرام بشوند (روند صعودی متوقف شود)، موقتاً قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده معاملاتی مشخص در ۱۳۳۶۱ دلار (بر اساس داده‌های صرافی دیجیتال Coinbase) قفل شد. همچون نیمه دوم هفته قبل، قیمت بیت کوین در یک محدوده مشخص قرار دارد. بیت کوین امروز را با ۱۳۰۴۵ دلار شروع کرد و تا کنون به بالاترین حد امروز خود یعنی ۱۳۱۵۶ دلار رسیده است. بااین‌وجود، ازآنجایی‌که خرس‌های بازار در برابر تلاش خریداران مقاومت خواهند کرد، این احتمال وجود دارد تا قیمت بیت کوین تا ۱۲۹۸۳ دلار نیز کاهش پیدا کند.

چارت روزانه BTC/USD

نمودار روزانه بیت کوین

آن چیزی که باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود، تحلیل بنیادی حمایتی از این ارز دیجیتال است. برجسته‌ترین این تحلیل‌ها این است که در کنار اینکه می‌توان بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی ارزشمند سرمایه‌گذاری کرد، می‌توان ازآن‌جهت نقشی مداخله‌گر در صرافی‌های دیجیتال نیز استفاده کرد.

به‌صورت کلی در این روزها قیمت بیت کوین صعودی است، ولی در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت این روند می‌تواند تغییر کند. درواقع گاوهای بازار تلاش می‌کنند تا باوجود تلاش‌های ضعیف در اواخر هفته پیش، قیمت بیت کوین را کماکان در بالای سطح ۱۳۰۰۰ دلار نگه‌دارند.

طبق شکل قرارگیری کندل ها، میله‌های گاوی بین باندهای بولینگر بالا در حال فشرده شدن می‌باشند و در اصل این موضوع نمایانگر وجود یک مومنتوم اساسی در بازار است. همچنین، واگرایی که در باندهای بولینگر دیده می‌شود نشان از مثبت بودن این روند برای اسکالپرها دارد. این به این معنی است که یک عقب‌نشینی به سطح ۱۲۵۰۰ دلار می‌تواند از وجود یک فرصت برای تریدرهای تهاجمی خبر دهد.

بااین‌وجود، تأیید شدن سقف‌های قیمتی بالاتر از هفته قبل در حدود ۱۳۳۷۰ دلار، می‌تواند باعث افزایش میزان تقاضا و نتیجتاً افزایش قیمت تا ۱۴۰۰۰ دلار گردد و دقیقاً این همان قیمتی است که در خردادماه ۹۸ برای بیت کوین ثبت شد.

نمودار ساعتی بیت کوین

نمودار ساعتی بیت کوین

نمودار به‌صورت کلی نشان‌دهنده حرکت مواج و افقی قیمت در این بازه زمانی کوتاه است. در این نمودار یک ساعته، قیمت بیت کوین در مثلث صعودی معامله می‌گردد. درواقع قیمت بیت کوین در این نمودار درون یک روند صعودی با ۱۳۳۷۰ دلار و خط روند حمایتی در قسمت نزولی محدود گردیده است. ازاین‌رو، قیمت بیت کوین باید از 13370 دلار که بیشترین قیمت در هفته گذشته بوده است عبور کرده و اگر این اتفاق بیفتد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند به قیمت اوج خود در خردادماه یعنی ۱۴۰۰۰ دلار بازگردد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

اصول تحلیل بنیادی از گاوهای بیت کوین حمایت می‌کنند، ولی عدم موفقیت در صعود به بالای سطح ۱۴۰۰۰ دلار، این امکان را به وجود می‌آورد که چنین حمایتی تضعیف‌شده و بیت کوین توسط دارندگان آن احتکار گردد. بااین‌حال، حتی اگر این اتفاق نیز رخ بدهد، شکست بالای سطوح ۱۲۰۰۰ و ۱۲۵۰۰ دلار بیانگر میزان بالای تقاضا خواهد بود و هر نوع کاهشی در قیمت بیت کوین ازنظر تحلیل تکنیکال باعث افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به خرید خواهد بود.

منبع: cryptopolitan

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس