تبدیل گرمای حاصل از ماینینگ به انرژی گلخانه ای

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) گرمای حاصل از ماینینگ ها را به انرژی مورد نیاز گلخانه ها تبدیل می کند

یکی از بزرگ ترین مجموعه های استخراج بیت کوین در جهان Genesis Mining است. این شرکت با همکاری Systemair، دانشگاه فنی Lulea، موسسه تحقیقات سوئد و شهرداری محلی بادن (Boden)، آزمایشاتی را شروع کردند. این تیم مستقر در کشور سوئد در حال توسعه سیستمی هستند، تا بتوانند گرمای تولید شده توسط دستگاه های استخراج بیت کوین را به انرژی مورد نیاز گلخانه ها تبدیل کنند.

هش مصرف برق بیت کوین

امروزه استخراج بیت کوین به یک فعالیت بسیار رقابتی بدل شده است؛ از طرفی به منظور برقراری امنیت در معاملات و همچنین استخراج سکه های جدید، نیاز به مصرف برق زیادی می باشد. به عنوان مثال شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)، تخمین زد نرخ هش مصرف برق بیت کوین حدود 12.54GW و نرخ سالانه آن حدود 88.14TWh می باشد.

این هفته، Genesis Mining، از یک پروژه ابتکاری جدید رونمایی کرد، که همراه چند تیم دیگر در حال انجام آن است. Genesis به کمک چهار تیم دیگر، در شهر Boden سوئد، واقع در منطقه ای در اطراف شهر ساحلی Lulea، فعالیت های خود را انجام می دهد. Systemair، شهرداری محلی Boden، دانشگاه فنی Lulea و موسسه تحقیقات سوئد، از شرکاء این شرکت در توسعه سیستم تبدیل گرمای ماینینگ به انرژی مورد نیاز گلخانه ها می باشند. هدف این پروژه بازیابی انرژی اضافی حاصل از ماینینگ ها و تبدیل آن به منابع گرمایی پایدار می باشد.

Marco Streng، بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت می گوید: «برنامه های غیرمتمرکز، جهان را متحول خواهد کرد. اما نمی توان تمام این مزایا را به قیمت نابودی محیط زیست بدست آورد. این شرکت همواره ترجیح داده مکان هایی را انتخاب کند که 100% منابع انرژی تجدید پذیر را مورد استفاده قرار می دهند. به همین دلیل تمرکز زیادی بر ناحیه نوردیک دارد؛ اما به عنوان رهبران صنعتی، این وظیفه معنوی و اخلاقی ماست که صنعت را به سوی پیشرفت سوق دهیم و در این مسیر یافتن راهی برای تبدیل انرژی های اضافی، باید اولویت اصلی ما قرار گیرد.»

تبدیل حرارت حاصل از ماینینگ به انرژی گلخانه ای