6 رقمی شدن قیمت بیت کوین

آیا باید منتظر 6 رقمی شدن قیمت بیت کوین باشیم؟

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین در دهه آینده
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

دنبال کردن قیمت‌ها در بازار بیت کوین به عنوان اصلی‌ترین و مشهورترین ارز دیجیتال جهان، حاکی از آن است که می‌توانیم انتظار 6 رقمی شدن قیمت بیت کوین را داشته باشیم.

اخیرا خبرگزاری بلومبرگ تحلیلی منتشر ساخته است که در آن به حرکت صعودی نرخ بیت کوین از 1 هزار دلار به 10 هزار دلار پرداخته است. در این مقاله تحلیلی، کارشناس بازار بیت کوین، بر این باور است که بیت کوین هنوز حد بالایی قیمت خود را لمس نکرده و اگر چه دیگر شاهد جهش‌های ناگهانی و هیجانی آن نیستیم، اما قیمت این ارز دیجیتال برای رسیدن به عددی 6 رقمی آماده می‌شود.

چندین دوره اصلاح قیمت بیت کوین، حاکی از آن است که نرخ بیت کوین برای وارد شدن به کانال 6 رقمی آماده می‌شود. اما زمانی که در مقاله بلومبرگ برای رسیدن به این کانال 6 رقمی، به آن اشاره شده است؛ چیزی نزدیک به دو برابر زمان رشد قبلی، یعنی 8 سال خواهد بود. با این حساب می‌توانیم حوالی سال 2025 میلادی منتظر رسیدن نرخ بیت کوین به یک عدد 6 رقمی یعنی 100 هزار دلار باشیم.

6 رقمی شدن قیمت بیت کوین
طبق پیش بینی بلومبرگ باید در محدوده سال 2025 میلادی، منتظر 6 رقمی شدن قیمت بیت کوین باشیم.

البته پیش از این نیز تحلیلگر سرشناس توییتر، PlanB، در خصوص پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به کانال 6 رقمی، به سال 2021 میلادی اشاره کرده بود. چیزی که کاملا بعید به نظر می‌رسد و از بین این دو تحلیل، باید رای مثبت را به تحلیل بلومبرگ بدهیم.

با توجه به میزان تقاضای شکل گرفته بر خرید بیت کوین، به ویژه از سمت سرمایه‌گذاران عمده چون گری اسکیل، کاملا قابل انتظار است که در سال‌ها و حتی ماه‌های پیش رو، شاهد بالا رفتن نرخ این ارز دیجیتال باشیم. همان طور که احتمالا می‌دانید در بازار بیت کوین نیز مانند بازار بورس، تا حدودی نرخ بر مبنای عرضه و تقاضا شکل گرفته و با افزایش تقاضا، شاهد افزایش قیمت هستیم. به این شکل با در نظر گرفتن این واقعیت که تا زمان حاضر، نزدیک به 90 درصد از ذخیره بیت کوین جهان استخراج شده است، تقاضا برای خرید به مراتب بالاتر رفته و تنها 10 درصد دیگر برای استخراج مستقیم در دسترس است.

با این حساب می‌توان گفت که پیش بینی بلومبرگ مبنی بر رسیدن به کانال 6 رقمی در سال 2025 میلادی، آن قدرها نیز دور از ذهن نیست. با این همه باید منتظر ماند و دید معادلات جهانی تا آن زمان، چه زمینه از از رشد یا برگشت قیمت را رقم خواهند زد.

سمیرا نقیبی | نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس