آیا آینده متعلق به ارزهای دیجیتال است؟

آیا آینده اقتصاد جهان در تسخیر ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

آینده ارزهای دیجیتال به چه سمت و سویی می‌رود؟
filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

ارزهای دیجیتال توجه سرمایه گذاران در سراسر جهان و همچنین مشاغل و مصرف‌کنندگان را به خود جلب کرده است. مزایای رمزارزها فوق‌العاده متنوع بوده و از جمله آن‌ها امنیت بالا، حفظ حریم خصوصی، کارایی و دسترسی گسترده به صورت همزمان هستند. به جز این‌ها، مزیت منحصر به فرد ارزهای دیجیتال، ماهیت غیرمتمرکز و خودمختار آن‌ها است که به رشد سریع معاملات رمزنگاری شده، منجر می‌شود.

با این حساب آیا می‌توان انتظار داشت که آینده اقتصاد جهان در تسخیر رمزارزها قرار بگیرد؟ با ما در ادامه همراه باشید.

افزایش استفاده از ارزهای رمزنگاری شده

طبق مقاله‌ای که در Small Business Economics منتشر شده است، در پایان سال 2019 میلادی، بیت کوین ششمین ارز بزرگ در گردش جهان بود. در بخشی از این گزارش می‌خوانیم: “معاملات بیت کوین و حساب‌های منحصر به فرد مرتبط به آن، طی 5 سال گذشته تقریبا به اندازه 60 درصد در سال رشد داشته‌اند.”

متیو مک درموت، رئیس جدید بخش دارایی‌های دیجیتال موسسه خدمات مالی آمریکایی گلدمند ساکس در  این خصوص می‌گوید: “در 5 تا 10 سال آینده، شما می‌توانید یک سیستم مالی گسترده را ببینید که در آن تمام دارایی‌ها بر مبنای تکنولوژی بلاکچین بوده و معاملات به شکل زنجیره‌ای انجام می‌شوند.”

دولت‌های مختلف و ملل گوناگون به فکر ایجاد رمزارزهای مختص به خود و ملی هستند. سال گذشته JPMorgan Chase، ارز دیجیتال JPM Coin را به عنوان سکه دیجیتال یک بانک بزرگ راه‌اندازی کرد.

به نظر می‌رسد که ارزهای رمزپایه و تکنولوژی بلاکچین، همچنان دارای پتانسیلی قوی هستند که در آینده خود را نشان خواهد داد. سازمان‌ها سرمایه‌گذاری‌های خود را در این فناوری افزایش می‌دهند و تکنولوژی پشت ارزهای رمزنگاری شده مقبولیت گسترده‌ای پیدا کرده است. افزایش اعتماد عمومی به این ارزهای دیجیتال، زمینه‌ساز تسخیر معادلات اقتصاد جهان توسط پول‌های دیجیتال خواهد شد.

علاوه بر این آمار و گزارشات حاکی از آن است که علاقه و توجه به ارزهای رمزپایه از سرمایه‌گذاران در بخش خرده‌فروشی، به سمت موسسات بزرگ در حال تغییر است. یک بررسی نشان داده است که 80 درصد از سرمایه‌گذاران نهادی ایالات متحده و اتحادیه اروپا، ارز رمزنگاری شده را جذاب می‌دانند و تعداد موسساتی که معاملات آتی خود را بر مبنای رمزارزها پایه‌گذاری کرده‌اند، در سال 2020 میلادی، دو برابر شده است.

آیا ارزهای دیجیتال به طور کامل جایگزین ارزهای ملی خواهند شد؟

ارزهای رمزپایه ممکن است نتوانند به طور کامل جایگزین ارزهای رایج متمرکز فعلی شوند، اما سال به سال، شاهد حرکت معاملات بین المللی و میان شرکتی و بین موسسات مختلف بر پایه این پول‌های مجازی هستیم. همین طور در کشورها و موقعیت‌های تاریخی که تورم بیداد می‌کند، استفاده از ارزهای رمزپایه ممکن است افزایش یابد.

آیا آینده متعلق به ارزهای دیجیتال است؟

تحلیل‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد. برخی معتقدند از آن جایی که استفاده از ارزهای رمزپایه تنها به معاملات محدود می‌شود، این ارزها در معرض سقوط قرار دارند. برخی دیگر این طور تحلیل می‌کنند که مزایای ارزهای رمزپایه بسیار بیشتر از کاستی‌های آن‌ها است و فناوری زیربنایی قوی و کاربردهای متنوعی دارند. از این جهت در آینده می‌توانند میدان‌دار معاملات جهانی باشند.

این چیزی است که طول زمان مشخص خواهد کرد و باید دید فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه تا چه اندازه می‌توانند بر صفرهای معاملات جهان، سلطه پیدا کنند. شما چه نظری در این باره دارید؟ آیا ارزهای دیجیتال به اندازه کافی قابل اعتبار بوده و پتانسیل نقش‌آفرینی در اندازه جایگزینی پول‌های متمرکز فعلی را دارند؟

منبع: marketrealist

سمیرا نقیبی | نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس