اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم، پنج شنبه، اول آبان ماه 1399

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

در تحلیل تکنیکال امروز اتریوم، این ارز دیجیتال یک روند صعودی را دنبال کرده و توانسته تا این روند را حفظ و به بالای مقاومت ۳۸۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

اتریوم نیز همچون بیت کوین یک روند صعودی را دنبال کرده و توانسته تا به شکلی قدرتمند این روند را حفظ کرده و به بازه بالاتر از سطح مقاومتی ۳۸۰ دلار برسد. درواقع اتریوم توانست تا سطح مقاومتی ۳۸۵ دلار و ۳۹۲ دلار را شکسته و وارد منطقه‌ای مثبت گردد.

در حقیقت روند صعودی اتریوم به شکلی بود که قیمت این ارز دیجیتال حتی توانست از سطح مقاومتی ۴۰۰ دلار هم عبور کرند. نتیجتاً سقف ماهیانه قیمت اتریوم در رقم ۴۰۲ دلار تشکیل‌شده و هم‌اکنون کاملاً درجایی بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ در حال معامله است.

پس از پس‌زده شدن قیمت اتریوم درجایی بالاتر از سطح ۴۰۰ دلار، این ارز دیجیتال یک روند اصلاحی نزولی قدرتمند را تجربه کرد. همچنین قیمت ۳۹۵ دلاری و سطح اصلاحی ۲۳٫۶ فیبوناچی، موفق شدند تا حرکت صعودی اخیر اتریوم از ۳۷۶ به ۴۰۲ دلار را بشکنند و حتی سطح حمایتی ۳۹۰ دلاری نیز تا حدودی به‌دست آمد.

این‌طور به نظر می‌رسد که در نمودار ساعتی جفت ارز ETH / USD، یک خط روند صعودی که به حمایت ۳۹۲ دلار نزدیک است، در حال تشکیل شدن است. حمایت قدرتمند بعدی نزدیک به ۳۹۰ دلار است، چراکه در نزدیکی سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی، روند صعودی اخیر از کف قیمت نوسانی ۳۷۶ دلار به سقف قیمت ۴۰۲ دلار قرار گرفته است.

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم، در روند صعودی، سطح ۴۰۰ دلار برای گاوها (روند صعودی اتریوم)، مقاومت بسیار قدرتمندی به‌حساب می‌آید. مقاومت بعدی نیز نزدیک سطح نوسانی ۴۰۲ دلار قرار دارد که به‌احتمال‌زیاد جایی بالاتر از آن، اتریوم به سطح ۴۱۲ دلار نیز خواهد رسید. درواقع شکستن قیمتی بالاتر از مقاومت ۴۱۲ دلاری این امکان را فراهم می‌سازد تا راه برای تجربه سطح ۴۲۰ دلاری هموار شود.

در حقیقت اگر اتریوم موفق نشود تا مقاومت ۴۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، این امکان وجود دارد تا روند اصلاح نزولی ادامه پیدا کند و در چنین شرایطی نخستین مقاومت قدرتمند در نزدیکی خط روند و پس‌ازآن هم در ۳۹۰ دلار قرار خواهد گرفت.

جدا از این، شکست نزولی قیمت در زیر سطح حمایتی ۳۹۰ دلار می‌تواند قیمت اتریوم را به‌سوی حمایت ۳۸۵ دلاری حرکت دهد و در این شرایط حمایت قدرتمند نزدیک به سطح ۳۸۲ دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD   ساعتی: هم‌اکنون اندیکاتور MACD برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی قرار دارد.

RSI  ساعتی: هم‌اکنون اندیکاتور RSI برای جفت ارز ETH/USD در بالای سطح ۵۰ قرارگرفته است.

حمایت اصلی: ۳۹۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۰۰ دلار

منبع: newsbtc

امیررضا دستانی | کیوردپلنر و نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس