استخراج ابری

کلود ماینینگ یا استخراج ابری چیست؟

filimo
خرید ارز دیجیتال
کارمزد منصفانه
گرندکس کاملترین سایت و صرافی خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. گرندکس بستری امن و سریع برای خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال است. این سایت، آسانترین راه مشاهده قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال است.

به نظر می‌رسد اگر تصمیم به استخراج یک ارز دیجیتال به طور مثال بیت کوین گرفته باشید، باید پیش از هر چیزی نسبت به خرید یک ماشین استخراج اقدام نمایید. این قطعا یک هزینه اولیه نه چندان ارزان قیمت با خود همراه دارد، اما اگر درباره کلود ماینینگ یا استخراج ابری بدانید، درخواهید یافت که ماجرای استخراج ارز دیجیتال، می‌تواند بدون استفاده از دستگاه ماینینگ نیز اتفاق بیفتد. این که کلود ماینینگ چیست و چطور انجام می‌شود، مزایا و معایب آن کدامند و دیگر موارد مربوط به آن را در ادامه دنبال خواهیم کرد. اما پیش از آن لازم است بدانید که تعدادی وب سایت برای این کار وجود دارند و شما باید شناخت درستی از آن‌ها داشته و برای انجام این مدل از استخراج بدون نیاز به دستگاه ماینینگ، بهترین و معتبرترین وب سایت‌ها را انتخاب کنید.

Clound mining مکانیسمی برای استخراج ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین با استفاده از قدرت رایانش ابری اجاره‌ای و بدون نیاز به نصب و اجرای مستقیم سخت افزار و نرم افزارهای مرتبط با فرآیند استخراج است. در حقیقت در چنین الگویی از استخراج ارزهای دیجیتال، شرکت‌های ماینینگ را داریم که در یک فضای ابری، به سایر کاربران اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به داشتن ماشین‌های استخراج مستقیم، در این فضای ابری، به استخراج رمزارزها بپردازند. شرکت‌های ماینینگ ابری به کاربران اجازه می‌دهند که حساب خود را افتتاح کرده و از راه دور در روند استخراج ارز رمزنگاری شده با یک هزینه پایه شرکت کنند و این امر استخراج را برای تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان قابل دسترسی می‌کند.

کلود ماینینگ یا استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ابری یا رایانش ابری در جهت تولید ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاک چین عمل می‌کند. رایانش ابری در واقع یکی از سریع‌ترین و موثرترین روندهای رشد فناوری است که در آن سرویس‌های محاسباتی مانند پردازش، ظرفیت سرور، سرویس‌های پایگاه داده‌ها، نرم افزار و ذخیره‌سازی فایل از طریق فضای ابری از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. در این الگو شرکت‌هایی هستند که هزینه‌های پایه‌ای مانند برق، دستگاه‌های سخت افزاری و غیره را پرداخت کرده و کاربرانی که از طریق فضای ابری ایجاد شده توسط آن‌ها، وارد به این حوزه می‌شوند، در واقع به شکل یک زیرمجموعه فعالیت خواهند کرد.

از طرف دیگر استخراج مدل ارز رمزنگاری شده‌ای مانند بیت کوین، فرآیندی است که طی آن تراکنش‌ها تائید شده و به دفتر عمومی اضافه می‌شوند که می‌تواند به عنوان بلاک چین شناخته می‌شود. نظر شما را به این نکته جلب می‌کنیم که در دنیای استخراج، با افرادی روبرو هستیم که دانش فنی لازم و زیرساخت‌های سخت افزاری کمی دارند یا اصلا ندارند و مایل به وارد شدن به حوزه استخراج هستند.

استخراج ابری
استخراج ابری یا Cloud Mining به حالتی گفته می‌شود که به جای وارد شدن مستقیم به فرآیند استخراج، تنها با خرید قرارداد هش ریت، در سودآوری آن شریک می‌شوید.

بهترین فرمول برای این عده چیست؟

بدیهی است که بهترین فرمول انتخابی استخراج برای این عده، خرید دستگاه و وارد شدن یکباره به وضعیت فنی استخراج نیست؛ بلکه استفاده از استخراج ابری و متصل شدن به یک شبکه بزرگ‌تر، می‌تواند گزینه‌ای کارآمد و کاملا موثر باشد. عملیات استخراج ابری در واقع مزارع استخراج هستند، مراکز داده‌ای که به استخراج‌کنندگان اختصاص می‌یابند، که قدرت هش کردن را به ماینرها می‌فروشند یا اجاره می‌دهند. ماهیت این خدمات به این صورت است که شخص ثالث میزبان تجهیزات استخراج است و دسترسی به پاداش‌های مرتبط با استخراج و مشارکت در آن را برای کاربران خود در فضای ابری فراهم می‌سازد.

استخراج ابری مزایا و معایب زیادی دارد. برای نخستین بار، کاربر باید در فضای ابری به ارائه‌دهنده اعتماد کرده و در ضمن کنترل تجهیزات یا نحوه استفاده از آن‌ها در اختیار و کنترل وی نیست. البته مزایای آن نیز قابل توجه هستند و کاربر مجبور نیست خانه خود را با تجهیزات رایانه‌ای پر کند و مجبور نیست با سر و صدا، گرما، مصرف برق و نگهداری تجهیزات استخراج و سایر موارد کنار بیاید.

در واقع باید گفت که در استخراج ابری یا Cloud Mining، عمل استخراج به شکلی برون سپاری می‌شود.

اما ببینیم استخراج در استخر در مقابل استخراج ابری چه تفاوت‌هایی دارد:

در استخراج استخری، شما به دکل استخراج خود نیاز دارید و به واسطه استفاده از نرم افزار استخر، قدرت پردازش دکل استخراج خود را به عملیات ماینینگ وارد می‌کنید. شما باید با خرید و مدیریت تجهیزات، راه‌اندازی آن‌ها، خنک کردن دستگاه‌ها و همین طور تامین اینترنت دائمی و ثابت و البته پرسرعت، کنار بیایید.

در استخراج ابری، شما در واقع یک سرمایه‌گذار در عملیات استخراج هستید. تمام آن چیزی که باید فراهم کنید پول است. شرکت‌های استخراج از طریق فضای ابری، هزاران نفر را برای سرمایه‌گذاری مبالغ مختلف در عملیات ماینینگ ثبت نام کرده و در ازای مبلغی، آن‌ها را در آورده‌های رمزارزهای خود، شریک می‌سازند. در این فاز، تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که یک شرکت ارائه‌دهنده معتبر پیدا کنید و این نکته بسیار مهمی است. سپس به شرکت پول ارائه کرده و کارهای روزمره خود را ادامه دهید، در حالی که یک ماینر هستید.

این شرکت‌ها قراردادهای هش ریت را ارائه می‌دهند و شما برای مدت زمان مشخصی نرخ هش مشخصی را خریداری می‌کنید و سپس متناسب با درصد کل عملیات استخراج ابری که بخشی از بودجه آن را تامین کرده‌اید، سود برداشت خواهید کرد. در استخراج ابری شما بخشی از یک عملیات استخراج را تامین مالی می‌کنید و ماینرهای ابری بقیه کارها را انجام می‌دهند.

مزایای استخراج ابری

مزایای استخراج ابری قابل توجه هستند و با توجه به آن‌ها این روش از استخراج برای بسیاری از افراد قابل توجه است. از جمله مزایای استخراج ابری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما نیازی به خرید دستگاه استخراج نخواهید داشت: همان طور که می‌دانید برای وارد شدن به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، باید سخت افزارهای آن را تامین نمایید که خود مستلزم پرداخت مبالغ قابل توجهی است. اگر چه در دهه گذشته، امکان استخراج به وسیله کامپیوترهای خانگی نیز وجود داشت، اما با توجه به سخت شدن فرآیند استخراج، اکنون چنین چیزی میسر نیست و حتما نیاز به دستگاه‌های حرفه‌ای ماینینگ خواهد بود. با توجه به ماهیت استخراج ابری، دیگری نیازی به خرید دستگاه استخراج نخواهید داشت و این تجهیزات توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمات به شکل کاملا حرفه‌ای و در حوزه وسیع، تامین شده است.
 • شما نیازی به تامین المان‌های کناری چون اینترنت پرسرعت، برق پایدار و سایر موارد ندارید: از آن جایی که در Cloud Mining، چیزی به صورت سخت افزاری و حضوری برای ماینینگ وجود ندارد، نیازی به تامین اینترنت پرسرعت و پایدار، برق، خنک‌سازی و دیگر موارد جانبی نیز نخواهد بود.
 • شما نیازی به کنترل و مدیریت استخراج ندارید: در این الگو از استخراج، مدیریت و کنترل فرآیند استخراج برعهده شرکت ارائه‌دهنده استخراج ابری خواهد بود و نیازی نیست که شما به عنوان یکی از کاربران آن، دخالتی در این امر داشته باشید. به واقع می‌توانید تنها با پرداخت پول و حق اشتراک لازم، با خیال راحت به امور روزانه خود پرداخته و بدانید که در پشت سر، در استخراج ارز دیجیتال شریک شده‌اید.
استخراج ابری
مزایای استخراج ابری از جمله عدم نیاز به خرید دستگاه استخراج، مصرف برق و اینترنت هستند و به نوعی دست کاربر کاملا از درگیری با این فرآیندها، به دور می‌ماند.

معایب استخراج ابری

قطعا Cloud Mining یا استخراج ابری، دارای معایبی نیز بوده و احتمالا این معایب باعث می‌شود که همچنان عده‌ای از افراد مایل به استخراج شخصی و هزینه کردن بابت خرید تجهیزات استخراج و لوازم جانبی آن باشند.

معایب استخراج ابری به شرح زیر هستند:

 • شما باید یک شرکت ارائه دهنده معتبر و مطمئن پیدا کنید: از آن جایی که در فرآیند Cloud Mining، باید پول به شرکت ارائه دهنده این خدمات پرداخته و در ازای آن در سود استخراج آن شریک شوید؛ باید اطمینان کافی به این شرکت داشته و از میان شرکت‌ها و وب سایت‌های ارائه‌دهنده، یک نمونه کاملا معتبر و مطمئن را پیدا کنید. این شاید در وهله اول ساده به نظر برسد، اما نیازمند دقت و مطالعه کافی بوده و خود یک فرآیند سخت در پی دارد. باید دید بر چه اساسی میزان اعتبار شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری استخراج را می‌سنجیم و چطور آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم که خود یک مقوله کاملا مجزا محسوب می‌شود.
 • امکان تعویض شرکت ارائه‌دهنده معمولا در طولانی مدت میسر است: معمولا قراردادهای استخراج ابری دارای زمان طولانی مدتی هستند و در صورتی که مایل به تغییر شرکت ارائه‌دهنده این خدمات باشید، احتمالا باید مدت زیادی منتظر بمانید. این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود توصیه کنیم در بدو امر دقت زیادی در انتخاب شرکت ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری داشته باشید.
 • شما کنترل و مدیریتی بر فرآیند استخراج ندارید: با توجه به این مزیت که تنها پول پرداخت کرده و دیگر دخالتی در فرآیند استخراج، دستگاه‌های تهیه شده و سایر موارد ندارید؛ باید جنبه عیب آن را نیز در نظر گرفت. شما با پرداخت پول در تصمیمات و فرآیند استخراج شرکت ارائه دهنده شریک شده و به شکلی سرمایه‌گذاری کرده‌اید؛ حال این سرمایه‌گذاری تا چه اندازه مطمئن بوده و طی چه فرآیند و نگهداری انجام می‌شود، از قدرت کنترل شما خارج خواهد بود.
 • شما سود پایین‌تری به دست می‌آورید: با توجه به هزینه حق اشتراک و سایر هزینه‌هایی که شرکت ارائه دهنده از شما دریافت می‌کند، سود پایین‌تری نسبت به حالتی که به صورت مستقیم ماینینگ داشته باشید، به دست خواهید آورد.
کلود ماینینگ
برای وارد شدن به کلود ماینینگ باید حتما یک وب سایت ارائه دهنده خدمات ابری معتبر پیدا کنید، در غیر این صورت ریسک کلاهبرداری بالا خواهد بود.

نسبت ریسک به سود در استخراج ابری

نسبت ریسک به سود استخراج ابری، امری بسیار متزلزل است و به شرایط مختلف از جمله میزان سختی استخراج (که در طول زمان متغیر است)، قیمت ارز دیجیتال هدف، فرآیندهای جاری در شرکت ماینینگ، اندازه قرارداد هش ریت شما و دیگر موارد بستگی خواهد داشت.

این احتمال وجود دارد که در ابتدای قراردادی که با شرکت ارائه دهنده استخراج ابری دارید، میزان سختی استخراج کمتر بوده یا به هر شکلی فعالیت شرکت در اوج خود قرار داشته و سودآوری خوبی در مقابل ریسکی که بابت اطمینان به این شرکت کرده‌اید، به دست بیاورید. اما در کنار آن همواره ریسک آن نیز وجود خواهد داشت که شرکت به دلایل مختلف از جمله شرایط اقتصادی یا سختی استخراج، سرعت استخراج را پایین آورده یا به هر شکلی سودآوری شما کاهش پیدا کند. (چنان که در بسیاری از موارد چنین چیزی دیده می‌شود.)

از سویی دیگر با توجه به ریسک‌های کلاهبرداری که در زمینه استخراج ابری همیشه وجود دارد، سودآوری آن را باید در اکثر مواقع در یک سایه تردید ببینیم. البته به جز این، میزان سودآوری در زمینه ارزهای دیجیتال مختلف نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال الگویی که برای استخراج ابری ارز دیجیتال بیت کوین داریم، با چیزی که در خصوص استخراج ابری ارز دیجیتال دیگری چون اتریوم وجود دارد، متفاوت خواهد بود. به علاوه کارمزد نگهداری نیز باید به عنوان یک عامل تاثیرگذار در نظر گرفته شود. به این شکل زمانی که شما مبلغی را از محل هش ریت خریداری شده به دست می‌آورید، لازم است که درصدی بابت کارمزد را از آن کسر کرده و سپس به سود خالص خود برسید.

به هر ترتیب اندازه سود در Cloud Mining در مقابل ریسک‌های آن، بستگی به عوامل زیر دارد:

 • میزان سختی استخراج
 • میزان اعتبار شرکت ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری
 • قیمت رمز ارز
 • شرایط اقتصادی حاکم بر شرکت ارائه دهنده
 • اندازه قرارداد هش ریت

نکته: موضوع مهم دیگری وجود دارد که اگر ارائه دهندگان خدمات استخراج مشاهده کنند که یک حساب کاربری سود مناسبی در مقابل استخراج و سرمایه گذاری ایجاد نمی‌کند، پس از مدتی این حساب کاربری را مسدود خواهند ساخت؛ بدون این که هزینه پرداختی اولیه را بازگردانند. گاهی اوقات این اتفاق طی مدت 30 روز رخ داده و گاه حتی در آمار 10 روز را شاهد هستیم.

توجه به این نکته مهم است که استخراج ابری یک سرمایه سوداگرانه با ریسک بالا است.

استخراج ابری
در قراردادهای مختلف استخراج ابری، با توجه به میزان کارمزد در نظر گرفته شده، سودآوری تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

معتبرترین وب سایت‌ها برای استخراج ابری

بهترین و معتبرترین وب سایت‌های استخراج ابری در گستره قابل توجهی قرار می‌گیرند، اما در یک بررسی که در سال 2020 میلادی صورت گرفته است، می‌توانیم خروجی زیر را داشته باشیم:

1. وب سایت ScryptCube

این راحت‌ترین و قابل اعتمادترین سرویس استخراج ابری به ویژه برای ارز دیجیتال بیت کوین است. کارمزدهای بسیار منصفانه و مدیریت و کنترل عالی استخراج باعث شده است که رفته رفته ScryptCube به رهبر بازار Cloud Mining تبدیل شود.

یک بررسی نشان می‌دهد که در سال 2020 میلادی، امکان بازپس گرفتن هزینه ورودی به این شرکت در عرض مدت 4 ماه میسر بوده است و این یک نرخ سودآوری مناسب را اثبات می‌کند. خدمات استخراج ابری در این وب سایت با کمی بیش از 1 دلار آغاز می‌شود، اما برای به دست آوردن سود مناسب، حداقل سرمایه‌گذاری 100 دلاری توصیه می‌شود. Scryptcube به شما کمک می‌کند تا درآمد تخمینی را از طریق یک ماشین حساب استخراج آسان محاسبه کنید.

2. وب سایت CCG Mining

این وب سایت، یکی از بهترین وب سایت‌ها برای خرید ریگ‌های استخراج و همین طور استخراج ابری است. وب سایت CCG Mining، مدت‌ها است که در این بخش فعالیت می‌کند. این سایت بسیار معتبر بوده و قیمت‌ها کاملا مقرون به صرفه هستند. این شرکت در شهر لندن مستقر بوده و تیمی حرفه‌ای دارد که خدمات مختلفی از جمله فروش سکوهای استخراج و استخراج ابری را ارائه می‌دهند.

پس از ورود به صفحه CGC Mining، می‌توانید ریگ‌های استخراج یا قرارداد استخراج ابری را انتخاب کرده یا به دنبال سایر برنامه‌های سفارشی بروید. در این وب سایت امکان استخراج ارز رمزهایی از جمله BTC ، BCH ، ETH ، ZCASH ، LTC و Monero را خواهید داشت.

3. وب سایت Hashing 24

شروع سرمایه‌گذاری در استخراج ابری وب سایت Hashing 24، با 20 دلار امکان پذیر است و شما می‌توانید در این وب سایت استخراج، برای به دست آوردن سود استخراج از ارز دیجیتال بیت کوین بهره‌مند شوید. البته سرمایه‌گذاری 20 دلاری آن، چندان جذاب نیست و احتمالا قراردادهای دیگر آن با مبالغ سرمایه‌گذاری بالاتر، بیشتر مناسب هستند.

4. وب سایت Hashnest

این وب سایت در سال 2014 توسط Bitmain که تولیدکننده سخت افزار استخراج ASIC در جهان است، راه اندازی شد. Bitmain همچنین یکی از بزرگترین استخرهای استخراج موجود را اداره می‌کند: Antpool

اگر چه Bitmain در چین مستقر است، Hashnest دارای مزارع استخراج در سراسر جهان است که از برق کم هزینه بهره می‌برند و این باعث می‌شود که بتواند کارمزدی قابل قبول برای کاربران خود در نظر بگیرد. توجه داشته باشید که اگر پرداخت روزانه شما کمتر از هزینه نگهداری برای مدت 10 روز مداوم باشد، Hashnest قرارداد استخراج ابری شما را فسخ خواهد کرد. همین طور پس از انجام قرارداد، امکان فسخ یا استرداد آن وجود ندارد.

5. وب سایت Eobot

وب سایت Eobot از سال 2013 میلادی وجود دارد و در کالیفرنیا ثبت شده است. صاحبان آن تصمیم گرفته‌اند ناشناس بمانند، بنابراین در وب سایت اصلی هیچ عکس یا آدرس دفتری وجود ندارد. در این وب سایت احراز هویت دو عاملی به طور پیش فرض فعال شده است و برای دسترسی به حساب خود باید کدی را که از طریق ایمیل ارسال شده است، پس از رمز ورود اصلی، در سیستم وارد کنید.

وب سایت Eobot قراردادهای استخراج را به مدت 24 ساعت تا 10 سال ارائه می‌دهد و یک ماشین حساب دیجیتال برای محاسبه سود روزانه در ازای مقدار هش خریداری شده، در وب سایت وجود دارد.

6. وب سایت Genesis Mining

این یکی از مشهورترین وب سایت‌های استخراج ابری است که برای نخستین بار در سال 2013 میلادی ایجاد شد. وب سایت Genesis Mining از زمان تاسیس اولیه خود، رشد زیادی داشته و کاربران زیادی را با قراردادهای منصفانه استخراج ابری، در امر ماینینگ گسترده خود شریک کرد. Genesis Mining یکی از تأمین کنندگان برجسته قدرت هش در جهان است که ظرفیت‌های استخراج ارز رمزنگاری شده را در هر محدوده – برای تازه‌واردان، ماینرهای خانگی علاقه مند و همچنین سرمایه‌گذاران بزرگ ارائه می‌دهد.

وب سایت Bitcoin.com و آموزش ثبت نام در آن

وب سایت Bitcoin.com یکی از بهترین وب سایت‌ها برای استخراج ابری، ساخت کیف پول دیجیتال یا هر گونه سرویس دیگر در حوزه رمزارزها است. در این وب سایت می‌توانید نرخ لحظه‌ای بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال مشهور را دنبال کنید. همین طور در وبلاگ Bitcoin.com می‌توانید جدیدترین و پررنگ ترین اخبار دنیای ارزهای دیجیتال را مطالعه نمایید. به یاد داشته باشید که مطالعه این اخبار به شما فرصت می‌دهد تا پیش بینی مناسبی نسبت به بازار رمزارزها داشته و تصمیمات به مراتب بهتری بگیرید.

در ابتدا برای ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com باید زبان مورد نظر خود را در پنجره‌ای که با وارد شدن به وب سایت برایتان باز می‌شود، انتخاب کنید. ما آن را به صورت پیش فرض روی زبان انگلیسی قرار داده‌ایم.

پس از آن، برای ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com، مراحل زیر را دنبال نمایید.

 • گام اول: در صفحه اول روی گزینه Get Started کلیک کنید.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام دوم: در صفحه بعدی روی گزینه Mining کلیک کنید. (برای مشاهده این گزینه باید صفحه وب سایت را دو بار اسکرول به سمت پایین نمایید.)

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام سوم: به صفحه بعدی هدایت می‌شوید که در آن گزینه‌های Mine Bitcoin، Cloud Mining و Hardware Mining به نمایش درآمده‌اند. ثبت نام شما در این صفحه انجام خواهد شد.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام چهارم: برای شروع ثبت نام روی گزینه Sign up now کلیک کنید.
 • گام پنجم: به صفحه بعدی هدایت می‌شوید که در آن اطلاعات ثبت نامی خواسته شده است و باید این اطلاعات را به دقت وارد کنید. در این صفحه باید همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، به ترتیب یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و پس از آن رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید. پس از آن در تب بعدی، ایمیل شما خواسته شده است. (دقت داشته باشید که حتما کلیک تائید پذیرش قوانین را زده باشید که البته به صورت پیش فرض پر شده است.)

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام ششم: حال روی دکمه Register کلیک کنید.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام هفتم: با کلیک روی دکمه Register، یک کد تائیدیه برای ایمیل شما ارسال می‌گردد که باید با وارد شدن به ایمیل خود، این کد را برداشت کرده و در کادر مربوطه در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید، وارد سازید.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام هشتم: با وارد کردن این کد، کافی است که روی گزینه Verify کلیک کنید. (در صورتی که کد برای ایمیل شما نیامده است، روی گزینه Resend Confirmation Email کلیک کنید.)
 • گام نهم: اکنون به صفحه‌ای وارد می‌شوید که در آن امکان فعالسازی یا غیرفعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای وجود دارد.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

 • گام دهم: اکنون مراحل ثبت نام شما در وب سایت Bitcoin.com به پایان رسیده و دارای یک حساب کاربری در این وب سایت هستید.

با ورود به محیط کاربری خود در وب سایت Bitcoin.com، امکان این را دارید که قرارداد خرید هش ریت و وارد شدن به استخراج ابری را درخواست کرده و مطابق با هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، در سود آن شریک شوید.

یک یادآوری: در صورتی که مایل به دریافت جدیدترین اخبار رمزارزها از وب سایت Bitcoin.com هستید، کافی است که در بخش پایینی صفحه نخست این وب سایت، آدرس ایمیل خود را در مقابل گزینه Get the Latest Bitcoin news in your inbox وارد نموده و بر کلید Subscribe کلیک کنید.

ثبت نام در وب سایت Bitcoin.com

نتیجه‌گیری 

درباره استخراج ابری و مزایا و معایب آن خواندیم. چیزی که باعث می‌شود این شیوه از استخراج و قرار گرفتن در معرض درآمدهای ارزهای دیجیتال توصیه شود، عدم نیاز آن به خرید ماشین استخراج، هزینه بابت برق و اینترنت و سایر موارد است. به واقع اگر علی رغم تمایل به حضور در بازار استخراج ارزهای دیجیتال و کسب سود از آن، مایل به درگیر شدن در بطن کار نباشید، Cloud Mining و خرید هش ریت از یک وب سایت معتبر گرداننده و مالک مزارع متعدد استخراج گزینه مناسبی برایتان به شمار خواهد رفت.

این را شاید بتوانیم به عبارتی یک راه فرعی برای شرکت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال بدانیم که تنها با پرداخت مبلغی (هزینه قرارداد)، آغاز شده و اگر معادلات به شکلی غیرانتظار برهم نخورد و اوضاع اقتصادی جهان در زمینه رمزارزها، غافلگیرکننده نباشد، سود متناسب و خوبی رقم خواهد زد.

مهم‌ترین نکته در این حوزه چه بود؟ باید حتما یک وب سایت و ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری معتبر پیدا کنید. در غیر این صورت هزینه که از 1 دلار تا 1000 دلار در این خصوص صرف می‌کنید، کاملا بر باد خواهد رفت و هیچ گونه راه حلی برای بازپس گرفتن آن وجود ندارد. از این جهت اهمیت زیادی دارد که حتما پیش از تصمیم به خرید هش ریت و ایجاد قرارداد با یک وب سایت ارائه دهنده خدمات Cloud Mining، میزان اعتبار آن را ارزیابی کنید.

سمیرا نقیبی | نویسنده تخصصی حوزه کریپتوکارنسی (ارزهای دیجیتال) در گرندکس