بند

خرید بند قیمت بند و سایر ارزهای دیجیتال

بند

ماهیت بند پروتکل (Band protocol) چیست؟

بند پروتکل نوعی از پلتفرم است که 2 کار را انجام می دهد، اول اینکه بلاک چین های مختلف را به هم وصل می کند، دوم اینکه دنیای واقعی را به دنیای بلاک چین ها وصل می کند. نکته حائز اهمیت اینست که بلاک چین نمی تواند به اطلاعاتی که بیرون از آن است دسترسی داشته باشد، این عدم دسترسی شامل بلاک چین های دیگر و اطلاعات دنیای واقعی می شود. بند طراحی شده تا این خلا را پر کند. این پلتفرم داده های دنیای واقعی و API ها را به قراردادهای هوشمند متصل می کند. اصطلاحا به بند پروتکل یک پلتفرم اوراکل داده کراس چینی (Cross chain) یا بین زنجیره ای هم گفته می شود. اوراکل بلاک چین به عنوان خدمات شخص ثالث، اطلاعات خارجی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می آورد.

کیف پول

 • کیف پول ترزور
 • کیف پول لجرنانو اس
 • کیف پول اتمیک
 • کیف پول مای اتر
 • کیف پول اگزدوس

دلیل نیاز بلاک چین ها به اوراکل

برای ذخیره داده ها و انجام محاسبات با قدرت صحت سنجی بلاک چین ها نیازمند عملکرد خوبی دارند، اما نقطه ضعف آنها عدم امکان دسترسی به اطلاعات دنیای واقعی و قابل اعتماد در خارج از شبکه خودشان است.

بند پروتکل (Band protocol) با دادن دسترسی به داده های قابل اطمینان نقص های قراردادهای هوشمند را در بستر بلاک چین کاهش می دهد.

داده های فیدهای قیمت قابل اعتماد برای دیفای اوراکل های بند

اپلیکیشن های مالی غیر متمرکز (DEFI) نیاز به فید های قیمت برای مبادله توکن و فرآیند وثیقه گذاری وام ها دارند، فیدهای قیمت، مکانیزمی برای دریافت قسمت های به روز رسانی شده از منابع قیمت برای کاربران هستند. فیدهای قیمت اغلب برای اپلیکیشن های در لحظه یا real-time استفاده می شود. با بند پروتکل که در اوراکل ساخته می شود توسعه دهندگان می توانند با ارامش خاطر از اینکه فیدهای قیمتی که دریافت می کنند، قدرتمند و غیر قابل دستکاری هستند، دیفای بسازند.

پروتکل بند (BAND) موارد استفاده ای فراتر از دیفای برای بلاک چین ها به ارمغان می آورد. طراحی انعطاف پذیر اوراکل بند پروتکل به توسعه دهندگان اجازه می دهد از هر داده ای (مثل رویدادهای دنیای واقعی، ورزش، آب و هوا، امداد تصادفی...) استفاده کنند. توسعه دهندگان می توانند برای ایجاد اوراکل های سفارشی با استفاده از web assembly برای منتقل کردن قراردادهای هوشمند با API های قدیمی وب در عرض تنها چند دقیقه اقدام کنند.

بند

استفاده از اوراکل بند در بلاک چین های متفاوت

بند چین (Band chain) به این منظور طراحی شده است که با بیشتر فریم ورک های توسعه قراردادهای هوشمند و بلاک چین ها سازگاری داشته باشند، بندچین مسئولیت سنگینی را به انجام می رساند، داده ها را از منابع خارجی منتقل می کند، آنها را جمع آوری و داده ها را به فرمتی که برای استفاده آسان در بلاک چین های مختلف به طور کارآمدی قابل بازرسی باشند، تغییر شکل می دهد.

بند چین برای توسعه دهندگان

بندچین این اجازه را به توسعه دهندگان بلاک چین می دهد تا با راحتی فیدهای قیم، گزارش های رویداد و سایر اوراکل های داده را برای استفاده در اپلیکیشن های غیر متمرکز ایجاد کند.

بند پروتکل در مقابل چین لینک

در واقع شباهت های بسیاری بین این دو ارز دنیای رمزارزها وجود دارد. رقابت شدید بین تیم های ارائه دهنده این دو رمزارز موجب بهبود خدمات ویژگی های این دو شده است. اگر بخواهیم به مزایای بند پروتکل نسبت به چین لینک بپردازیم باید به این مورد اشاره کنیم که بند پروتکل بسیار مقیاس پذیرتر از چین لینک است. همینطور شبکه بند پروتکل سریعتر و هزینه های آن کمتر است.

ارز بند پروتکل

 • 1 - بیشترین مقدار عرضه: 100.000.000
 • 2 - تاریخ عرضه: 05/09/2019
 • 3 - قیمت عرضه اولیه: 0.473000 دلار
 • 4 - وایت پیپر:
 • 5 - پروتکل توافقی: اثبات سهام وکالتی
 • 5 - پروتکل توافقی: اثبات سهام وکالتی
بازگشت