اتریوم کلاسیک

خرید اتریوم کلاسیک قیمت اتریوم کلاسیک و سایر ارزهای دیجیتال

اتریوم کلاسیک (ETC) چیست؟

نوعی پلتفرم ارز دیجیتال توزیع شده است مبتنی بر بلاک چین که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. قراردادهای هوشمند گونه ای از برنامه های مستقل دیجیتال هستند که قادر هستند خودشان را بر اساس برنامه ای که برایشان نوشته شده اجرا کنند.

در واقع به پروتکل های کامپیوتری که برای ایجاد و بهبود قراردادها هستند قرارداد هوشمند می گوییم. این نوع قراردادها امکان ایجاد تراکنش هایی که قابل پیگیری هستند اما قابل برگشت نمی باشند، اولین بار در سال 1994 اصلاح قرارداد هوشمند توسط Nick S.zabo استفاده شد. قراردادهای فوق الذکر می توانند بدون نیاز به هیچ فرد خاص یا نهادی اجرا و اعمال شوند. بنابراین امنیت این نوع قراردادها بیشتر و هزینه آن کمتر خواهد بود. از بزرگترین معایب آن می توان به هزینه بالای نگارش آن توسط برنامه نویس ها اشاره کرد.

اتریوم و اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک یک فورک از اتریوم است، در ابتدا تنها یک گونه از اتریوم وجود داشت، گونه جدید اتریومو گونه قبلی اتریوم کلاسیک نام گرفت. این رویداد به دنبال هک شدن اتریوم در سال 2016 شکل گرفت که در آن مقطع 50 میلیون دلار به سرقت رفت.

این فورک با هدف برگرداندن اتریوم های به سرقت رفته به صاحبان اصلی آنها، بر اساس تاریخچه یا سوابق حساب ها قبل از رخ دادن هک آنها انجام شد. با این کار تراکنش‌های هکرها باطل شد و پس از آن هم نسخه دوم اتریوم به دنیا آمد.

بیشترین مقدار عرضه

بازگشت