اتریوم

خرید اتریوم قیمت اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

اتریوم

ویتالیک بوترین 19 ساله در سال 2013 اتریوم را ارائه کرد.هدف او ارائه یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین اما با قابلیت های بیشتر بود. او در وایت پیپر خود که در سال 2013 منتشر کرد به توضیح پلتفرم نرم افزاری غیر متمرکزی پرداخت که اتریوم نام داشت. ایده ویتالیک ایجاد دومین نسل از رمزارزهای دیجیتال بود. ویتالیک بعضی از معایبی را که در ساختار شبکه کوین بود را برطرف کرد و قابلیت های جدیدی را به آن افزود. در سال 2014 اعضای اصلی گروه اتریوم این رمزارز را در کنفرانس بین المللی بیت کوین معرفی کردند.

ویژگی های تمایز بخش

این ارز دیجیتال یک پلتفرم قابل برنامه ریزی متن باز است. پلتفرم مذکور امکان توسعه و ساخت برنامه های غیر متمرکز مبنی بر تکنولوزی بلاک چین را برای افراد فراهم می کند. از دیگر ویژگی های مهم آن امکان تراکنش فرد به فرد است. در نتیجه امکان انعقاد قراردادهای هوشمند Smart Contract و یا نرم افزارهای مستقل توزیع شده (Distributed Autonomous Applications ) بدون نیاز به هرگونه نهاد نظارتی اعم از دولت و یا گروهی خاص هدف اتریوم

هدف اتریوم

غیر متمرکز سازی اتریوم مهمترین هدف اتریوم است این سیستم برای کار نیاز به یک واحد مالی دارد تا هزینه منابع محاسباتی و راه اندازی برنامه ها را داشته باشد.

مزایای اتریوم

فعالیت دائم : غیر متمرکز بودن اتریوم باعث عدم توقف آن است. علاوه بر این هیچ نهاد یا شخصی نمی تواند مانع فعالیت آن شود.

نفوذ ناپذیری : در اتریوم کنترل مرکزی وجود ندارد و افراد ثالث می توانند در این شبکه تغییرات ایجاد کنند. امکان حذف یا سانسور داده ها توسط هیچ نهاد رسمی مانند دولت، پلیس و یا بانک های مرکزی موجود نمی باشد.

عدم نیاز به شخص سوم جهت پرداخت ها : از بین بردن خطاهای شبکه بلاک چین با کاربرد قراردادهای هوشمند. با این قراردادها دارایی های زیادی مانند پول، سهام، املاک و یا هر چیزی دیگری را آسانتر کرده است. جلوگیری از دستکاری افراد در قراردادها و تبادلات و جلوگیری از کلاهبرداری جلوگیری از دخالت شخص سوم در اجراری یک فرآیند

بازگشت