لند (LEND)

پروتکل منبع باز و غیر امانی

خرید لند قیمت لند و سایر ارزهای دیجیتال

لند (LEND) پروتکل منبع باز و غیر امانی

برای ایجاد بازارهای پولی:

لند نوعی ارز دیجیتال است که پروتکلی با منبع باز و غیر امانی برای ایجاد بازارهای پولی است. لند نوعی از توکن های موجود در بلاک چین است. لند پروتکل قرض دادن است. این پروتکل کاربران را قادر به قرض دادن یا قرض گرفتن می کند. این عملیات در بازه گسترده ای از رمزارزها انجام می شود. نرخ بهره در این عملیات دو نوع است، ثابت و متغیر. علاوه بر امکانات معمولی پروتکل ها آوه ویژگی های متمایز قابل توجهی مانند وام های بی طرفانه (نرخ تعویض) وام فلاش (Flash loan) و انواع وثیقه منحصر به فرد را داراست. آوه توکن بومی خود به نام لند (LEND) را همراه با کارمزدهای دارای تخفیف برای دارندگانش فراهم آورده است. گفته می شود که در آینده ای نزدیک لند رهبر پروژه های دریافت و پرداخت وام خواهد بود. شرکت آوه (مالک لند) در سپتامبر 2016 در انگلستان تاسیس شد. در زبان فنلاندی آوه به معنای روح است. عرضه اولیه آوه با توکن اتلند (Eth lend) با جذب بیش از 16 میلیون دلار آمریکا صورت پذیرفت. یکی از اهداف مهم تیم ... پر کردن خلا بزرگان صنعت (Fintech) متمرکز مثل پی پال (Paypal)، اسکریل (Skrill) و کوین بیس (Coin Base) می باشد.

کیف پول های پکسوس

 • 1 - کیف پول کوینومی
 • 2 - کیف پول ترزور مدل تی
 • 3 - کیف پول لجر نانو اس
 • 4 - کیف پول کیپ کی

پروتکل آوه چیست؟

برای توضیح پروتکل آوه باید یک مورد را شرح دهیم، مفهوم وام دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر و وام دهی استخری

در وام دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر شخص وام دهنده رمزارز مورد نظر خود را به طور مستقیم به وام گیرنده می دهد. در صورتیکه در نوع دیگر وام دهی این اتفاق نمی افتد. در وام دهی استخری وام دهندگان رمزارزهای مورد نظر خود را که قصد وام دادنشان را دارند درون یک استخر می ریزند و وام گیرندگان از سویی دیگر به این استخر مراجعه می کنند و رمزارز مورد نظرشان را وام می گیرند. قطعا مهمترین ویژگی ارز دیجیتال آوه نیز پروتکل وام دهی استخری می باشد. در ژانویه 2020 این پروتکل راه اندازی شد. انتقال ارز اتلند (Eth lend) یک انتقال مهم در استراتژی این شرکت می باشد، پروتکل آوه با انتقال از وام دهی غیر متمرکز کاربر به کاربر به استراتژی مبتنی بر استخر وام دهی(pool-based strategy) تبدیل به یک پروتکل منبع باز و غیر امانی (non- custodial)شده است که به کاربران اجازه می دهد بازارهای پولی غیر متمرکز خودشان را در بلاک چین اتریوم ایجاد کنند.

سپرده گذاران با واریز رمزارزها به استخرهای وام دهی که ....... به آن ها اجازه پرداخت سود می دهد، نقدینگی لازم را فراهم می آورد، در ضمن وام گیرندگان می توانند از این استخرهای وام دهی، وام هایی را بیشتر از وثیقه یا کمتر از آن را دریافت کنند. این وام ها نیاز به وصل شدن سپرده گذاران به وام گیرنده را ندارند. به جای آن سپرده ها در یک استخر و مقدار قرض داده وثیقه برای ایجاد وام های لحظه ای بر اساس حالت استخر (مقدار ذخیره استخر) استفاده می شود. در حال حاضر 2 بازار پولی هستند که کاربران می توانند به آن وارد شوند ، آوه و یونی سوآپ (Uni swap)

وام های فلش (Flash loans)

استفاده از اوراکل بند در بلاک چین های متفاوت

بند چین (Band chain) به این منظور طراحی شده است که با بیشتر فریم ورک های توسعه قراردادهای هوشمند و بلاک چین ها سازگاری داشته باشند، بندچین مسئولیت سنگینی را به انجام می رساند، داده ها را از منابع خارجی منتقل می کند، آنها را جمع آوری و داده ها را به فرمتی که برای استفاده آسان در بلاک چین های مختلف به طور کارآمدی قابل بازرسی باشند، تغییر شکل می دهد.

بند چین برای توسعه دهندگان

مهمترین ویژگی آوه وام های فلش است. وام های فلش این امکان را به مشتریان می دهد تا بدون وثیقه وام دریافت کنند. با وام های flash، یک قرارداد هوشمند سفارشی می تواند دارایی ها را از استخرهای ارز در آوه تنها با یک تراکنش به صورت وام اعطا کنند. وام در زمانی ایجاد می شوند که قبل از پایان تراکنش نقدینگی در استخر وجود داشته باشد. ویژگی وام فلش برای توسعه دهندگان طراحی شده است، تا ابزارهایی را بسازند که نیاز به سرمایه برای داوری، سرمایه گذاری مجدد یا اهداف نقدینگی دارند. آوه وام های فلش را به صورت (طراحی شده برای توسعه دهندگان / افراد با دانش فنی) و بدون ریسک توضیح می دهد. آوه یک کارمزد 0.09 درصدی برای وام های فلش در نظر گرفته است.

بند پروتکل در مقابل چین لینک

در واقع شباهت های بسیاری بین این دو ارز دنیای رمزارزها وجود دارد. رقابت شدید بین تیم های ارائه دهنده این دو رمزارز موجب بهبود خدمات ویژگی های این دو شده است. اگر بخواهیم به مزایای بند پروتکل نسبت به چین لینک بپردازیم باید به این مورد اشاره کنیم که بند پروتکل بسیار مقیاس پذیرتر از چین لینک است. همینطور شبکه بند پروتکل سریعتر و هزینه های آن کمتر است.

مقدار طلایی که نماینده تامین کلی پکسوس باشد، با تعداد توکن ها نسبت یک به یک دارد. هر یک توکن معادل یک انس طلای جهانی است. تامین کلی طلایی که نماینده پکسوس گلد است، به صورت پیوسته با تغییرات سرمایه گزاری در پکسوس گلد تغییر می کند.

مزیت برخورداری از دارایی فیزیکی در بستر بلاک چین

طلای فیزیکی در بلاک چین مزایای مالکیت قانونی طلای فیزیکی واقعی را دارد. در عین حال ریسک و محدودیت های جابجایی با هزینه های بالای ذخیره مرتبط با طلای فیزیکی را ندارد. به عبارت دیگر این دارایی انعطاف پذیری و مبادله پذیری سایر رمزارزهای دیجیتال و مزایای طلای فیزیکی را صورت توام درون خود دارد.

نرخ تعویض

نرخ تعویض (Rate switching) یک نقطه قوت منحصر به فرد دیگر برای آوه است. نرخ تعویض به وام گیرندگان اجازه می دهد تا بین نرخ بهره فیکس و شناور جابجا شوند، چیزی که فایده آن در فرار از بازار غیر متمرکز است. برای نرخ بهره های بالا اغلب کاربران به سمت نرخ بهره ثابت تمایل دارند. اما زمانی که نرخ بهره پایین تری مورد انتظار است، کاربران برای کاهش هزینه های وام گرفتن، نرخ بهره شناور را ترجیح می دهند، تغییر نرخ بهره ثابت نیز امکان پذیر است. البته تنها در زمانی که نرخ سود سپرده تا مقداری بالاتر از نرخ وام فیکس افزایش پیدا کندو سیستم با پرداخت بیشتر از آنچه دریافت کرده در خطر ناپایداری قرار گیرد. اگر این اتفاق رخ دهد نرخ ثابت در حالت جدید به تعادل خواهد رسید و عدد جدید اعلام می شود.

ارزهایی که می توان در بستر آوه وام داد و وام گرفتک

در حال حاضر در آوه 15 توکن در دسترس هستند، که در سایت آن قابل مشاهده می باشند. توجه داشته باشید که هر سرمایه نیاز به وثیقه متفاوتی دارد. استیبل کوین ها به صورت طبیعی نسبت به وام به ارزش (loan-to value ratios)را به دلیل پایداری قیمت ارائه می دهند. در کنار این توکن ها، یک توکن بومی وجود دارد به نام لند (LEND).

توکن لند (LEND)

توکن رمزارز Lend که اغلب با اتلند (Eth Lend) نشان داده می شود. توکن بومی آوه است و در ژانویه 2020 ارائه شده است. توکن های لند با استاندارد ERC20 ایجاد شده اند، و می توانند برای کاهش کارمزد شبکه استفاده می شوند.

دارندگان لند همینطور سهمی از کارمزد پروتکل در تبادل برای فعالیت در خط مقدم دفاع در مقابل رویدادهای نقدینگی توسط وام گیرندگان مخرب دارند.

دارندگان لند بخاطر نقشی که در محافظت از شبکه در مقابل حملات و رفتارهای مخرب ایفا می کنند سهمی را از کارمزدهای شبکه برای خود بر می دارند.

علاوه بر آن توکن های لند می توانند برای نظرسنجی در طرح های توجیهی بهبود آوه (Aave Improvement Proposals) استفاده شوند. به علاوه صاحبان لند می توانند با سپرده لند خودشان حتی اگر وثیقه باشد هم در نظرسنجی پلتفرم آوه شرکت کنند.

بیشترین مقدار عرضه

 • تاریخ عرضه:

  2018/12/02

 • قیمت عرضه اولیه:

  0.1000

 • پروتکل توافقی:

  اثبات کار Pow

 • نوع:

  توکن

 • منبع کد:

  https://github.com/ETHLend

 • وایت پیپر:

 • وب سایت رسمی:

  www.aave.com

بازگشت