لایت کوین

خرید لایت کوین قیمت لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

لایت کوین

لایت کوین همان بیت کوین سبک است. نوعی ارز دیجیتال است که در اکتبر سال ... توسط Charlie Lee منتشر شد. این ارز به عنوان یک فورک از بیت کوین اصلی بعضی از ویژگی های آن را بهبود داده است، از جمله زمان ایجاد بلاک به خوبی بهبود یافته است و از 10 دقیقه به 2.5 دقیقه رسیده است. بیشترین مقدار عرضه آن از 21 میلیون به 84 میلیون افزایش یافته است و به جای SHA256 از الگوریتم اثبات از طریق انجام کار دیگری به نام Scrypt استفاده می کند. از موارد دیگر استفاده از یک زمان بلاک (Block Time) سریعتر به این معناست که تراکنش ها در شبکه سریعتر تایید شده و سریعتر بر بلاک چین نوشته می شوند. از سوی دیگر با استفاده از الگوریتم جدید Scrypt با تسلط سبک (ASCI) استخراج یا ماینینگ مقابله می شود. نکته دیگر آنست که معمولا بهبودها و ارتقاها (Upgrade) قبل از ایجاد در شبکه بیت کوین برای اولین بار در ارز دیجیتال لایت کوین (Light coin) اجرا می شود. (همچون بهبود در شبکه سگویت که برای اولین بار در شبکه لایت کوین ایجاد شد) این موضوع باعث شد تا عده ای لایت کوین را به عنوان شبکه Tet Nework بیت کوین یاد کنند.

ویژگی های قابل توجه لایت کوین

مصونیت در برابر حملات : یکی از ویژگی های مهم لایت کوین مقاومت در برابر حملات است. حملاتی از نوع سیل آسا که Flood Attack نامیده می شوند. در این نوع حملات میزان زیادی از تراکنش های کاذب وارد شبکه می شود بلاک ها را پر می کند و بلاک چین را مسدود می کند. لایت کوین با استفاده از راه حل دریافت هزینه به ازای هر خروجی اینگونه حمله ها را تا حد زیادی کم کرد.

سرعت بالا و کارمزد پایین در تراکنش های لایت کوین : سرعت معاملات این شبکه نسبت به بیت کوین بالاتر است و دلیل آن زمان کمتر عملیات بلاک می باشد. هزینه انجام تراکنش نیز حدود 0.001 لایت کوین است که بسیار کم است.

بازگشت