پکسوس

مسیری برای حرکت بین دارایی های فیزیکی و دیجیتالی

خرید پکسوس قیمت پکسوس و سایر ارزهای دیجیتال

پکسوس

پکسوس (Paxos) نام موسسه ای مالی در نیویورک است که مطابق با قوانین اداره خدمات مالی نیویورک (NXDFS) فعالیت دارد. این موسسه در پی ایجاد بستری برای جابجایی بین دارایی های فیزیکی و دیجیتالی است. یکی از اهداف این موسسه کمک به کاهش تنش در اقتصاد جهانی می باشد، و برای رسیدن به این هدف به دنبال جابجایی دارایی های دیجیتال و فیزیکی را یکی از ابزارهای مناسب می داند. این قابلیت جابجایی در کل 7 روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز باید ممکن باشد، امروزه این تکنولوزی این نوع تبادلات را برای زیرساخت ها فراهم ساخته است.

محصولات شرکت پکسوس شامل موارد زیر هستند:

 • - خدمات تایید پس از مبادله Post Trade Confirmation Service که برای تایید بیشتر از یک تریلیون کالا استفاده می شود.
 • - خدمات مبادلات در بازار فارکس
 • - سرویس توافق پکسوس که یک بلاک چین خصوصی و مجاز طراحی شده برای توافق معامله اوراق بهادار بین دو طرف و بسیاری محصولات دیگر است.
 • - خدمات پس از مبادله
 • - خدمات طرح تسویه حساب
 • - کوین پایدار به عنوان یک خدمت
 • - طرح ibit
 • - کارگزاری ارزهای دیجیتال
 • - پکسوس گلد (PAX G)

کیف پول های پکسوس

 • 1 - کیف پول تراست والت
 • 2 - کیف پول کوینومی

پکسوس گلد (PAX G) چیست؟

نوعی دارایی دیجیتال است که هر توکن آن برابر 1 انس طلاست. به ازای هر پکسوس گلد یک اونس طلا در خزانه داری نگهداری می شود. به افرادی که پکسوس گلد دارند این حق داده می شود که معادل دارایی خود از شرکت طلای فیزیکی درخواست نمایند. ایت دارایی در صرافی خود شرکت پکسوس به نام ibit قابل معامله است. افرادی که روی پکسوس گلد سرمایه گزاری کرده اند می توانند هر لحظه مشخصات طلای فیزیکی خود را کنترل کنند. کار کنترل به وسیله وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم در روی سایت شرکت پکسوس گلد و با کمک ابزاری به نام لوکاپ lookup صورت می گیرد.

بند

استفاده از اوراکل بند در بلاک چین های متفاوت

بند چین (Band chain) به این منظور طراحی شده است که با بیشتر فریم ورک های توسعه قراردادهای هوشمند و بلاک چین ها سازگاری داشته باشند، بندچین مسئولیت سنگینی را به انجام می رساند، داده ها را از منابع خارجی منتقل می کند، آنها را جمع آوری و داده ها را به فرمتی که برای استفاده آسان در بلاک چین های مختلف به طور کارآمدی قابل بازرسی باشند، تغییر شکل می دهد.

بند چین برای توسعه دهندگان

بندچین این اجازه را به توسعه دهندگان بلاک چین می دهد تا با راحتی فیدهای قیم، گزارش های رویداد و سایر اوراکل های داده را برای استفاده در اپلیکیشن های غیر متمرکز ایجاد کند.

بند پروتکل در مقابل چین لینک

در واقع شباهت های بسیاری بین این دو ارز دنیای رمزارزها وجود دارد. رقابت شدید بین تیم های ارائه دهنده این دو رمزارز موجب بهبود خدمات ویژگی های این دو شده است. اگر بخواهیم به مزایای بند پروتکل نسبت به چین لینک بپردازیم باید به این مورد اشاره کنیم که بند پروتکل بسیار مقیاس پذیرتر از چین لینک است. همینطور شبکه بند پروتکل سریعتر و هزینه های آن کمتر است.

مقدار طلایی که نماینده تامین کلی پکسوس باشد، با تعداد توکن ها نسبت یک به یک دارد. هر یک توکن معادل یک انس طلای جهانی است. تامین کلی طلایی که نماینده پکسوس گلد است، به صورت پیوسته با تغییرات سرمایه گزاری در پکسوس گلد تغییر می کند.

مزیت برخورداری از دارایی فیزیکی در بستر بلاک چین

طلای فیزیکی در بلاک چین مزایای مالکیت قانونی طلای فیزیکی واقعی را دارد. در عین حال ریسک و محدودیت های جابجایی با هزینه های بالای ذخیره مرتبط با طلای فیزیکی را ندارد. به عبارت دیگر این دارایی انعطاف پذیری و مبادله پذیری سایر رمزارزهای دیجیتال و مزایای طلای فیزیکی را صورت توام درون خود دارد.

آیا می توان بخشی از یک توکن پکسوس گلد (PAX G) را تهیه کنیم؟

بله شما می توانید بخشی از یک کوین پکسوس را خریداری کنید، این توکن قابلیت بخش پذیری دارد، در برخی سایت ها این بخش قابل خریداری یکصدم یک توکن اعلام شده است.

تفاوت بین طلای اختصاص داده شده (Allocated) و طلای اختصاص داده نشده (Unallocated) چیست؟

وقتی یک مشتری با شمش طلای اختصاص داده شده تبادل می کند، حق مالکیت مقدار مشخصی شمش طلا را که در خزانه دلالان فلزات گرانبها نگهداری می شود دریافت می کند. طلای اختصاص داده شده با شماره سریال درجه خلوص و وزن مشخص برای هر شمش قابل شناسایی است. وقتی یک مشتری با طلای اختصاص داده نشده تبادل انجام می دهد مالکیت واقعی برای شمش طلای خاصی ندارد. در عوض این مشتری ها استحقاق کلی یک مقدار .... خاص از طلایی را دارند که یک موسسه مثل یک بدهی و دارندگان توکن می توانند نسبت به آن ادعا داشته باشند، این حالت شبیه به عملکرد بانک های سنتی است که افراد یادداشت خاصی ندارند اما اعتباری دارند که در صورت درخواستشان می توانند دریافت کنند.

تفاوت بین طلای اختصاص داده شده (Allocated) و طلای اختصاص داده نشده (Unallocated) چیست؟

در هر تراکنش پکسوس کارمزدی را برای تراکنش دارد. این شامل تمام خریدها و تبدیل های پکسوس گلد به یا از دلار، پکسوس استاندارد (PAX)، شمش طلا یا طلای اختصاص داده نشده است. این کارمزدها فقط در صرافی ibit و درون کیف پول پکسوس کاربرد دارند.

کارمزدهای مربوط به پکسوس گلد چه هستند؟

در هر تراکنش پکسوس کارمزدی را برای تراکنش دارد. این شامل تمام خریدها و تبدیل های پکسوس گلد به یا از دلار، پکسوس استاندارد (PAX)، شمش طلا یا طلای اختصاص داده نشده است. این کارمزدها فقط در صرافی ibit و درون کیف پول پکسوس کاربرد دارند.

ماهیت کارمزدهای درون زنجیره ای

ارسال یک توکن پکسوس گلد از یک آدرس ER-20 به بقیه، مانند وقتی است که دارایی از یک کیف پول به کیف پول دیگر منتقل می شود، این یک تراکنش درون زنجیره ای (on-chain) است، درحالت مالکیت توکن، جابجا شده د ربلاک چین اتریوم ثبت و ضبط می شود. در حالی که یک پکسوس گلد را بلاک چین ارسال می کنید.

دو نوع کارمزد وجود دارد

کارمزد استاندارد گاز : ارسال دارایی های دیجیتال در اتریوم نیازمند قدرت محاسباتی یا "گاز" است، دقیقا شبیه هر توکن اتریوم دیگری پکسوس گلد نیاز به کارمزد استاندارد گاز دارد که در اتریوم ET4 برای محاسبات تراکنش پرداخت می شود.

کارمزد تراکنش زنجیره ای پکسوس گلد : پکسوس گلد یک کارمزد اضافه را مطالبه می کند این کارمزد برابر با 0.02 درصد از مقدار پکسوس گلد فرستاده شده در بلاک چین است.

مزایای پکسوس گلد

دسترسی بالا : پکسوس گلد یک توکن ER-20 است و بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است، این توکن به سادگی به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته در هر جای دنیا قابل جابجایی یا تبادل است.

قابلیت اعتماد : پکسوس گلد توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک پذیرفته شده و به صورت کامل توسط طلای اختصاص داده شده که در امن ترین خزانه در دنیا نگهداری می شود، پشتیبانی می شود، به صورت ماهانه یک بازرس رتبه بندی .......... در آمریکا مقدار برابر طلاها و توکن ها را کنترل می کند.

انعطاف پذیری : پکسوس گلد (PAX G) را می توان به راحتی در پکسوس به پول فیزیکی یا طلا تبدیل کرد. پکسوس گلد را می توانید در صرافی های رمزارزها یا سایر دارایی های دیجیتال مبادله نمایید، از پکسوس گلد می توانید در هر جایی که توکن های ER-20 ساپورت شوند استفاده کنید.

قابلیت اعتماد : پکسوس گلد توسط دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک پذیرفته شده و به صورت کامل توسط طلای اختصاص داده شده که در امن ترین خزانه در دنیا نگهداری می شود، پشتیبانی می شود، به صورت ماهانه یک بازرس رتبه بندی .......... در آمریکا مقدار برابر طلاها و توکن ها را کنترل می کند.

رها سازی : مشتریان پکسوس می توانند در هر زمانی .... پکسوس گلد (PAX G) .... را به دلار با در نظر گرفتن قیمت طلا در آن زمان تبدیل کنند.

کارمزد پایین : ساختار کارمزد برای ایجاد و رها سازی توکن های پکسوس گلد در کیف پول های آن بسیار رقابتی است. این مقدار بین 0.03 تا یک در صد، بسته به حجم مبادله متغیر است، کارمزد تراکنش ها در زنجیره اتریوم 0.02 درصد و کارمزد ذخیره سازی آن صفر است. مثل سایر توکن های ..... کارمزدهای رسمی گاز اتریوم برای تراکنش های درون زنجیره ای استفاده می شوند.

توکن BUSD : توسط پکسوس و در همکاری با بایننس BINANCE صادر شده است. این توکن در سپتامبر 2019 در پلتفرم پکسوس قابل تهیه است کارمزدهای آن دقیقا شبیه پکسوس استاندارد (PAX) هیچ کارمزدی برای ایجاد یا رها سازی BUSD وجود ندارد.

کیف پول های پکسوس

 • مبادله
 • نگهداری
 • تراکنش
بازگشت