تتر

خرید تتر قیمت تتر و سایر ارزهای دیجیتال

تتر

تتر نیز نوعی ارز دیجیتال است که با ارزدیجیتال فیات رابطه مستقیم دارد. این توکن در جولای سال 2014 با نام سکه واقعی (Real coin) و توسط سه نفر با نام های براک پیرس (Brock Pierce)، ریو کالینز (Reeve Collins) و کرگ سلارز (Craig Sellars) منتشر شد. تتر معروف ترین ارز دیجیتال پایدار (Stable Coin) در اکوسیستم ارز دیجیتال است. حجم معاملات این ارز در رتبه دوم و پس از بیت کوین قرار دارد. توکن تتر برای اولین بار بر روی بلاک چین بیت کوین با کمک از پلتفرم امنی لایر (omni Layer) منتشر شد. شایان ذکر است که از آن زمان تا به حال این توکن بر روی بلاک چین های متفاوت دیگری مانند بلاک چین اتریوم (Ethereum)، ترون (Tron)، ایاس (Eos) و الگوراند (Algorand) نصب شده است. شرکت به ازای هر توکن یک دلار نگهداری می کند و آن یک توکن طبق ادعای شرکت قابلیت نقد شوندگی دارد. حفظ شفافیت تتر دشوار است و دلیل آن اینست که ارز فیات در سیستم بانکداری سنتی پشتیبانی می شود. تتر جهت پوشش دادن این ریسک تلاش می کند تا شفافیت کامل را در مورد دارایی های خود رعایت کند، این کار به وسیله انتشار صورت های مالی و حسابداری انجام می شود.

رویدادهای مهم تتر

ویژگی های تتر

ریسک گریزی تتر: در صورت تشخیص بالا رفتن ریسک در یک ارز دیجیتال می توان آن را به تتر تبدیل کرد تا از نوسانات محفوظ بماند. به این کار پوشش ریسک می گوییم. علاوه بر این فرد می تواند روش معکوس بالا را انجام دهد تا ریسک را مدیریت کند.

هرینه انتقال : هرینه انتقال ارزهای دیجیتال بسیار کم است، در تتر هزینه انتقال بین دو کیف پول صفر است، البته باید گفت برای تبدیل شدن این ارز به رمزارز فیات باید به شرکت کارمزد پرداخت کرد.

خرید و فروش بدون محدودیت : اغلب برای معامله ارزهای دیجیتال باید محدودیت هایی را رعایت کرد، اما در مورد تتر محدودیتی وجود ندارد.

بازگشت