ترون

خرید ترون قیمت ترون و سایر ارزهای دیجیتال

ترون

ترون نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین (Block chain) است. هدف از خلق ترون ایجاد فضای رایگان و جهانی برای تولید و نشر محتوای دیجیتال (Digital Content) است. تکنولوژی به کار رفته از این ذخیره سازی توزیع شده Distributed storage technology می باشد. این تکنولوژی امکان به اشتراک گذاشتن محتوای دیجیتال را ساده تر و مقرون به صرفه تر می کند. ارز دیجیتال این شبکه ترونیکس (Tronix) است و ترون یک شبکه است نه یک ارز بنیانگذار ترون سازمان غیر انتفاعی Tron foundation می باشد که در کشور سنگاپور مستقر است. رهبری سازمان به عهده جاستین سان Justin Sun می باشد سازمان ترون با تیمی متشکل از ستاره های مشهور فن آوری اطلاعات بر روی توسعه داخلی تمرکز کرده و فعالیت می کند. بستر موجود در ترون از نوع منبع باز (open Source) است، جهت توزیع جهانی محتوا و سرگرمی ها به صورت غیر متمرکز راه اندازی شده است. شبکه ترون با داشتن تعداد بالایی معامله در ثانیه به خالقان محتوا این امکان را می دهد تا محتوای خود را منتشر، ذخیره و نگهداری کرده و مالکیت آن را حفظ کنند. شبکه سان Sun با استفاده از یک شبکه غیر متمرکز سیستم های ذخیره سازی فایل این امر را ممکن می سازد تا محتوای بدون نیاز به انتشار توسط واسطه های محتوا (مثلا انتشارات) به طور مستقیم بر روی بلاک چین قرار گیرد. محتوای مذکور می تواند در اشکال مختلفی مانند موسیقی، فیلم، عکس، متن، کد و فرم های جدید برنامه های غیر متمرکز مانند بازی های آنلاین.

کاربردهای ترون

مصرف کنندگان محتوا می توانند از سکه های (TRX) برای پرداخت هزینه استفاده از آن محتوا یا دادن پاداش به سازندگان یا خالقان محتوا استفاده کنند.

برای مثال زمانی که یک فرد از بازی های آنلاین استفاده می کند می تواند جهت پرداخت ورودی بازی از TRX استفاده کند. و نیز خالقان محتوا با این سکه هایی که دریافت می کنند می تواندد هزینه های مختلف شبکه را پرداخت کنند.

کاربردهای ترون

ارز ترون تنها بر روی شبکه خود فعالیت دارد و پیشنهاد می گردد از کیف پول هایی که مخصوص به خودش است استفاده شود. البته .... می توانیم ارز ترون را بر روی تمام کیف پول هایی که از شبکه ERC20 یا شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند نیز نگهداری کنیم.

ویژگی های برجسته ترون

مقاوم در برابر تورم : اسیاست حفظ ارزش و مقابله با تورم در این ارز دیجیتال وجود دارد، از این رو مانند بیت کوین است

مقیاس پذیری : مقیاس پذیری و تقسیم آن به واحدهای کوچکتر نیز از دیگر مزایای ترون است

پهنای باند بالا : پهنای باند بالای این ارز دیجیتال به آن اجازه می دهد تا به طور متوسط 2000 معامله در ثانیه انجام پذیرد.

بازگشت