یونی سواپ

پروتکلی نامتمرکز جهت تامین نقدینگی خودکار

خرید یونی سواپ قیمت یونی سواپ و سایر ارزهای دیجیتال

یونی سواپ

یونی سواپ (uniswap) تعدادی کامپیوتر هستند که در بستر بلاک چین اتریوم راه اندازی می شوند،

این امکان برای مبادله گران وجود دارد که توکن های اتریوم را بدون نیاز به اعتماد هیچ شخصی در یونی سواپ مبادله کنند. همچنان این بستر برای مشتریان موجود است که رمزارز خودشان را به ذخایر ..... که استخر نقدینگی (liquidity pools) نمیده می شوند قرض دهند، جهت این تبادل نیاز به پرداخت کارمزد می باشد.

کیف پول های ارز یونی (uni)

 • 1 - کیف پول اتمیک
 • 2 - کیف پول تراست ولت
 • 3 - کیف پول کوینومی

معرفی یونی سواپ

چارچوب اصلی بازار رمزارزها طی سال ها بر دوش صرافی های متمرکز بود. از مزایای آنها می توان زمان کوتاه تسویه حساب، حجم بالای میادله و بهبود نقدینگی را می توان برشمرد. اما در سال های اخیر و به موازات صرافی های متمرکز دنیایی جدید شکل گرفته است. از ویژگی های این دنیای جدید عدم نیاز به اعتماد افراد میانی است. صرافی های غیر متمرکز برای عملی کردن معاملات نیاز به افراد میانی جهت تامین امنیت دارند. البته صرافی های غیر متمرکز به دلیل محدودیت های تکنولوزیکی همواره با چالش هایی روبرو بوده اند، در صورت رفع محدودیت های تکنولوژیکی صرافی های مذکور می توانند بهبودی قابل توجهی در سرویس هایی که عرضه می کنند داشته باشند و سهم بازار به سزایی را به دست آورند.

یونی سواپ یکی از پیشروان و توسعه دهندگان در زمینه صرافی های غیر متمرکز است.

یونی سواپ (uniswap) چیست؟

یونی سواپ یک پروتکل نقدینگی اتومات از نوع غیرمتمرکز و ایجاد شده بر بستر شبکه اتریوم، برای انجام مبادلات نیاز به هیچ دفتر ثبت سفارش یا بخش متمرکزی نیست یونی سواپ به کاربرانش این امکان را می دهد که بدون هیچ فرد یا افراد میانی مبادله انجام شود، یونی سواپ امنیت بالای غیر متمرکز و مقاومت در مقابل سانسور را تضمین می کند.

سوال اساسی اینجاست که چطور بدون دفتر و ثبت سفارش امکان انجام معاملات و مبادلات فراهم شده است؟ یونی سواپ با مدلی کار می کند که در آن فراهم آورندگان نقدینگی اقدام به ایجاد استخرهای نقدینگی می کنند، به این سیستم یک مکانیزم قیمت گذاری غیر متمرکز را پدید می آورد.

چون پروتکل یونی سواپ غیر متمرکز است، هیچ فرایند لیست کردنی در آن وجود ندارد، اساسا تا زمانی که یک استخر نقدینگی برای معامله‌گران در دسترس باشد، هر توکن ER-20 می تواند لانچ شود و در نتیجه یونی سواپ هیچ کارمزد لیست کردنی دریافت نمی کند. به عبارت دیگر پروتکل یونی سواپ مانند نوع کالای عمومی عمل می کند.

روش عملکرد یونی سواپ

یونی سواپ با طراحی که بازارساز محصول ثابت (Constant Product Market Maker) نامیده می شود، کار می کند. این طراحی مدلی است از بازار ساز خودکار .( Automated Market Maker) .

کاری که بازارسازهای خودکار انجام می دهندبه این گونه است که توسط نوعی از قراردادهای هوشمند، ذخایر نقدینگی را که مبادله گران امکان مبادله در آن دارند را نگه می دارند. این ذخایر توسط فراهم آورندگان نقدینگی جذب سرمایه می کند. هر فرد می تواند یک فراهم آورنده نقدینگی باشه که سپرده آن در استخر ارزشی معادل دو توکن را دارد. در مقابل، مبادله گران یک کارمزد به استخر پرداخت می کنند که بعد از آن بنابر مقدار سهم شان از استخر توزیع می شود.

بیشترین مقدار عرضه

 • بیشترین مقدار عرضه:

  1.000.000.00

 • تاریخ عرضه:

  2020/09/17

 • قیمت عرضه اولیه:

  0.000200 دلار

 • پروتکل توافقی:

  اثبات سهام (POW)

 • نوع:

  توکن

 • منبع کد:

  https://github.com/Uniswap

 • وایت پیپر:

 • وب سایت رسمی:

  https://uniswap.org

بازگشت